şükela:  tümü | bugün
  • kısmen dondurulması tavsiye edilen.

http://www.hurriyet.com.tr/…gid=112&srid=3428&oid=3

tren kaza yapmamış, yavaşlamış. olli rehn öyle diyor.
  • "bakınız da bakınız" diyesim gelen, burnunun dikine giden, hızlandırılmış tren faciası***.

(bkz: rauf denktas/#6930174)
    (bkz: mehmet ali talat/#9704904)
    (bkz: bekir coşkun/#6567889)
    (bkz: recep tayyip erdoğan/#9692787)
  • repeat until döngüsü içerisinde devam eden, bitmek bilmeyen müzakereler.
  • "onu verin, bunu verin, yetmedi şunu verin" tarzı ilerleyen (!) müzakerelerdir.

en son "hepiniz bi kere verin" e bağlayacaklar diye korkuyorum...

(bkz: seks treni)
  • her turk vatandasini kahvehane duzeyinde disisleri bakani yapan iliskiler butunu.

ne gerek var sosyoloji, tarih, ekonomi okumaya... salla iskembe-i kubradan, inanacak iki keriz kesin bulursun.

bu zihniyetin degismez mottosu icin (bkz: turkun turkten baska dostu yok)
  • ekim 2005'te baslayan ve uzunca bir sure daha surecegi anlasilan bu surece turkiye hizli ve sasirtan bir performansla girmisse de zamanla ivmeyi yitirdi ve bugun itibari ile muzakereler nerdeyse durmus durumda. bunda gorunen baslica nedenler turkiye'nin insan haklari ihlalleri, 301, kibris sorunu ve reformlarin duraksamasi.

bu iste, uyelik surecindeki tutumu samimiyet tartismasi yaratan akp kadar, sinirlari belli olmayan kibris'i uye yapan ve bu sekilde olasi bir baris sansini azaltan, turkiye'ye su su kriterlerde su virgul su olacak diye onlarca kriter sunarken topraklarinin kuzeyi isgal altindaki bir ulkeyi uye yapmakta sakinca gormeyen ab'nin etkisi oldugu muhakkaktir.

aslinda avrupa'nin turkiye'nin uyeligine bakisinda cok karanlik bir tablo yok, hatta -en azindan gorunurde- onemli destek verenler var. eski disisleri bakani jack straw doneminden beri ingiltere turkiye'nin kosulsuz tam uye olmasindan yana gorunuyor. bugun ukip disindaki diger uc buyuk partinin tamami turkiye'nin uyeligine destek veriyor. yine tam destek veren italya'nin yanisira ispanya hukumet baskani jose luis rodriguez zapatero da cok bariz sekilde turkiye'nin uyeligi icin aktif olarak calismaktadir. angela merkel turkiye'nin uyeligine karsi olmasina ragmen, almanya bu surece ahde vefa temelinde yaklasmaktadir. fransa'nin tutumu sarkozy'nin secilmesi ile zit yonde degismisti ve fransa halihazirda turkiye'nin tam uyeligi onundeki en buyuk engel. tabi turkiye'nin kendi icindeki engellerden sonra.
  • (bkz: #18622624)
  • ian diyor ben degil.
    the dervish house da denildigine gore 2022 de sonuclanacak surec imis.
  • şu an kafamında ab ye girmesi için benim de dahil olduğum müzakereleridir. zorlamayın la kafamı bile sokmam oraya.
  • artık baymış, yılan hikayesine dönmüş süreç. kötü yunanistan, bulgaristan, hırvatistan ab üyesi olmuşken kimse bana gelişmişlik masalı anlatmasın. oralarda demokrasi falan fevkaladenin fevkinde mi şimdi. ekonomi desen kesat. maastricht kriteri falan kalmadı ortalıkta. türkiye adma gibi "alıyorsan al, almıyorsan çekiliyorum!" demeli bence.