• 300tl vize + 50tl telefon randevu parası da isteyin. ayrıca biometrik resim newyork'ta ev tarla tükkan tapusu bir de ssk hizmet dökümü ile çalıştığı işyerinin ticaret sicil gazetesi noter onaylı kopyasını. bir top a4 ve iki adet çamaşır suyu eğitim için gelenlerden almayı unutmayın.
  • suriyelilerin ülkeye girebildiği, abd vatandaşlarının giremediği garip bir dönemi başlatmıştır.
  • şaşkınlık yaratmıştır.
    amerika sadece türkiye üzerinden olan başvuruları engellerken, türkiye amerikaya karşı sınırda vize ve e-vize uygulamalarını askıya alarak komple durdurmuştur.
  • yurt disi ile hicbir bagi olmamis, olamamis, diplomasiyi kasimpasali agzindan ibaret zanneden bir suru ezigin heyecanla izledigi olaylar zincirinin son ayagi...kucucuk dunyanizda cekirdek citleterek izlediginiz bu olaylar zincirinin farkinda olmadan hayatinizi dolayli veya direk olarak cehenneme cevirebileceginden haberiniz bile yok... kabadayilik diplomasi degildir, o kucuk kafalariniza yerlestirin artik... dunya bizimle dalga geciyor, ezildik, buzulduk, siz hala helal melal, nasil bozduk derdindesiniz, torunlariniz size her gun kufur ederek gune baslayacak.... uyanin artik bir bakin global dunyaya... eger o kapasite varsa....
  • şimdi dolar 'daki düşüşü seyredin, abd ekonomisi bu baskıya dayanamaz.
  • dış politikada mütekabiliyet gereğince yapılmış doğru bir hareket.
  • ulan iki saat, yalnızca iki saat türkiye gündeminden kaçmak için televizyon, internet ne varsa kapatıyorum. sonra bağımlısı haline geldiğim o sağı solu belli olmayan oynak türkiye gündemini şöyle bi kolaçan etmek, şöyle bi bakıp çıkmak için internete tekrar giriyorum ve kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek iki garip olayla karşılaşıyorum.

biri bana bunların rüya olduğunu söylesin.

edit: 3,6188
  • kemal sunal gibi restine rest ulan dedik. fakat elimizde 5 as yok. hayırlısı.
  • o değil de adamlar bize karşı açık kapı bırakmışken, türkiye abd vatandaşlarının girişini tamamen yasaklamış oldu bu karar ile.
  • hükümeti günahım kadar sevmem fakat yerinde bir harekettir. belki abd vatandaşlarının umrunda olmaz orası ayrı ama söz konusu türkiye'nin duruşudur. diplomasi bunu gerektirir.
hesabın var mı? giriş yap