şükela:  tümü | bugün
 • yakın zamandır izlenilen durum.
  özellikle akp iktidarı eliyle gezi olayları sonrasında hızlandırılmış bir dönüştürme süreci.
  ıstanbulun belli başlı mekanları arap işgali altında, bunlar şehrin simgesi sayılan istiklal caddesi, orta gelir grubuna hitabeden belediye sosyal tesisleri, beyaz yaka ağırlıklı sosyal ve ikamet alanı florya yeşilyurt hattı, yesilyurt zeytinburnu insaat hatti gibi..her yer araplarla dolu ve eğitimsiz kültürsüz oldukları tüm davranışlarından belli olan insan kalabalıkları ile dolu. ayrıca sapanca tepeleri de şantiyeye dönmüş durumda .bununla beraber karadeniz yaylaları, güneydoğu anadolu ve bir çok yer arap sermayesi ve harcama kültürü sonucunda araplaşmaya evriliyor. bir süre sonra sadece tabela sökmek yetmeyecek. asıl önemli olan potansiyel arap mafyasının özellikle fatih gebze zeytinburnu laleli bölgelerinde alttan alta örgütlenmesi. suriyeli piçlerin ordumuza komutan olacağı günleri iple çekenler var.
 • hep demisimdir tarihin en kral toplumu araplardir diye. baktiginiz zaman goreceksiniz ki 1500 senelik vahşi gelenekleriyle bile bizim gibi türk gibi bi milleti bile evire çevire hoplatmaktadır. çin'deki uygur türklerinden ege'nin adnan menderes'ine kadar hem kılıçtan geçirip kafasini kesmiş, hem milliyetuni ve kültürünü yok edip ırzına geçmiştir.
 • ulus devletten kabileye oradan da kolonileşmeye giden yolda emeği geçen tüm bireylere teşekkürler.
 • ırkçıların kendilerini belli etmesine yol açan sahte gelişme.

  işin acı yanı, yazının neredeyse aynısını almanya’daki, hollanda’daki ırkçıların türkler için söylüyor olmasıdır. bu da mı sizi uyandırmıyor?
 • petrolün fiyatı $80'e doğru koşuyor. buradaki kaybımızı daha fazla orta sınıf ve üstü arabı türkiye'ye çekerek kapatabiliriz, kapatmalıyız. ama gel gör ki davarlar anlamıyor. çünkü davarın döndüreceği bir işi yok, besleyecek bir ailesi yok. işte ekşi sözlük filan takılıyor, ebeveynlerinin emekli ikramiyesini de, üniversite harcını da, kyk bursunu da bu ülkenin çalışan orta sınıfı ödüyor. oh ne âlâ memleket.
 • türk olmaktan gocunan, arap götü yalayıcısı, şeriat isteyen orospu çocukları tarafından ülkeye doldurulan pislik arapların oluşturduğu popülasyondur.

  din kardeşi, savaş çocuk vs demeyin kalbinizi kırarım. mağdur çocukları görmek istiyorsanız şehit çocuklarına veya çöplükte ekmek arayan fakir fukara vatan evlatlarına bakın.
 • nasıl oluyorsa, orta sınıf ve üstü arap varmış. onları da ülkemize çekerek petroldeki fiyat artışından doğan kaybı kapatacakmışız.

  yüksek katma değerli ürünler üreteyim? yok. tarımsal altyapıyı güçlendireyim? yok. bu altyapı üzerine güçlü bir sanayi kurayım? yok. 5-10 yıllık plan -program? hak getire. bütün bunların yerine kolayı var: dön yüzünü bok çukuruna, oranın "orta sınıfı" paklar seni anca. varsa yoksa sıcak para, günü kurtarma. arap aşağı, arap yukarı. kültürel gelişme? kültürlerarası etkileşim? entegrasyon? dana gözü. insani memnuniyet? ne gerek var, amaaaaan... petrol bugünlük ucuzlasın, millet uyanmasın, gerisi gelir.

  arap da arap. bir de bu bacakla kalkıp muhalifliği "ekşici" alt kültüre indirgiyor. onun da marjını konturunu merkezi sinir sisteminin yettiği kadar belirlemiş işte.

  post scriptum: evet, bu arada, birileri çalışacak ve ben yiyeceğim. ancaaak, özellikle sınıf bilinci taşıyan naif marxistlerin ve latince bilmeyen, eski elyazmalarını okuyamayan, yatar pozisyonda chardonnay üzümü yiyemeyen, şaraptan anlamayan, sadece basit antagonizmlerle kendini ifade eden soysuzların parasını yemeye tenezzül bile etmem.
 • kopuş muhteşem olacak.