şükela:  tümü | bugün soru sor
 • birçok haini üzecek olandır.

  telefonlarının veya bilgisayarlarının başında oturup akşama kadar kötü gelişme bekleyen, sırf “svihs” yazabilmek için yaşayan, “biz demiştik nolduuu” diyerek politik mastürbasyon yapan, kalbi kara muhaliflikten artık gözü başka bir şey görmeyen akıl hastalarına bu söz.

  türkiye sanki 15 yıldır mükemmel bir üretim ülkesiymiş gibi konuyu şimdi üretmemeye getirmek nasıl bir zekanın ürünü? koskoca 16 yılda amerika’yla ilişkilerimizin en kötü dönemini yaşarken, artık kopma noktasındayken doların artışı ne kadar da mantıklı.

  dünyanın süper gücü rusya’nın para birimi değer üstüne değer kaybederken (aaa ne kadar da üretmeyen bir ülke dimi rusya, ulan tarım ülkesi rusya’nın geldiği hale bak yeaaaa), çin’in yuan’ı dolar karşısında tuvalet kağıdından farksız hale gelmişken (ulan çin azıcık üreteydin be çekik gözlüm düştüğün hallere bak) iran gibi bir devin, venezuela gibi petrol cenneti bi ülkenin ekonomileri sırf üretimsizlikten, demokrasiden! çöp olmuşken yaşadığımız duruma bak... (ne kinaye ne kinaye) gel de anlat işte yurdum çomarlarına...

  lira değil 5, 10 birim de kaybetse biz teslim olmayacağız. biz boyun eğmeyeceğiz. sizde türkiye’den siktir olup gidebilirsiniz. dolar kazanıp euro sıçarsınız mutlu mesut yaşarsınız.

  ekleme: alttaki orospu çocuğunun türkiye’nin batmasını istediği çok belli değil mi? türkiye’nin batmasını isteyenlere sövüyorum biri engellenmem gerektiğimi söylüyor. ülkesinin batmasını isteyen vatan haini değil midir?
 • ıktisat bilgisi korelasyondan ibaret olan ibretlik bir akocunun rüyalar alemindeyken söyleyeceği cümle.
 • bu ülke asla bat ma ya cak.
 • lan "16 yıldır üretim mi vardı da şimdi üretim diyosunuz" diye savunma mı olur? işinize gelince "2008'den beri ekonomik kriz başlığı açıyorsunuz" diye viyaklıyordunuz. gir bak bakalım o başlıklarda nelerden bahsedilmiş?
 • teorik olarak doğru bir önerme.
  öncelikle şunu belirtelim ülke 16 yıldır şahlanmıyor tam dersi ortadoğu bataklığına yani dibe doğru kayıyor.
  ülke neden mi batmaz uzatmayacağım ahaber ve atv'nin izlenme oranlarına bakarsanız bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.
  belirli bir grup var ki ekonomik krizde olduğumuzu anlamıyor bakın kabullenemiyor demiyorum adamlar anlamıyor kafa o kadar kalın, bu adam makarna yediği için şükrediyor ve makarnasını yediği sürece ülkede herşey güllük gülistanlık.
  ülkenin durumunu görebilen sadece eğitimli muhalif kesim, fakat her sesleri çıktığında vatan hainliği ile yargılanmakta.
 • ya bi siktir git salak salak konuşma dediğim yazar beyanatıdır. at ağızlı biz de bu ülkenin vatandaşıyız. aynı gemide batacaksak biz de batacağız. göte göt diyemeyen sen önce bi düşün. allahın sana bahşettiği beyni bir kullan.
 • hiçbir bilimsel teori yok. hiç bir matematiksel ispat yok. elinde manipülatif değerler bile yok devletin yayınladığı. anca kaynak götümlemece. neyse az kaldı maaşlarını alamadıkları zaman en çok onların sesi çıkacak. hep böyle gidecek sandılar. yazık.