şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye gerek insanı, gerek doğa güzellikleri ve gerekse adalet bakımından avrupa'nın en ileri ülkelerinden biridir.
    ülkemizin üç yanı denizlerle çevrili ve her bölgede birbirinden farklı iklim çeşitleri görülebiliyor. bundan dolayı da tarım alanında zengin ve çeşitli imkanlara sahibiz.
    turizm açısından sahip olduğumuz bu olanaklar ülkemizi turistler açısından çekici kılıyor ve her yıl milyonlarca insan türkiye'deki doğal güzellikleri görmek için sıraya giriyor.
    sanayiye yapılan yatırımlar ve ileri teknoloji sayesinde değil avrupa'nın, dünyanın sayılı güçleri ve ekonomileri arasına giriyor.

insanlarımız ise döneminin hükümeti sayesinde refah içinde yaşıyor ve adaleti kendileri değil, sahip olduğumuz eşsiz hukuk sistemi ile karşılıyor. birbirinden farklı etnik kökene sahip insanlarımız kardeşlik ve barış içinde yaşayarak millet kavramına yeni bir boyut kazandırıyor.
    ülkemiz gün geçtikçe gençleşiyor. böylece gelecekte genç nüfus sayesinde daha atak ve aktif bir ülke olmayı sürdürebileceğiz.

eğitim kalitesi ve çocuklarımızın aldıkları eğitimle kazandıkları beceriler ise saymakla bitmiyor. bugün birçok kıskanç avrupa ülkesi bizleri kötülemeye kalkışsa da liseden itibaren 2. yabancı dili öğrenmeye başlıyorlar. bu gerçekten büyük imkan..

umarım ülkemiz güçlü ve adil yapısını sonsuza dek devam ettirebilir.
  • (bkz: t a m a m)
    recep ve dönemin hükümeti dediğin hükümetin ve son 16 yıldır yaptığı icraatlar olmasaydı belki de katılabileceğim bir önerme olabilirdi.
  • 'adalet bakımından avrupa'nın en ileri ülkesi' cümlesinden sonrasını okumadım.
  • adalet kelimesini okuduğum son kelime oldu.
  • üzerine beton dökmeden önce doğru olan idi. takribi 2001 öncesi.
  • içinde yaşamasak dünyanın en güzel ülkesidir.
  • "gerek insanin" dan sonrasini okumadim. bu kadar art niyetli, kiskanc, gevsek, paragoz ve omurgasiz insanin bir arada bulundugu bir ulkeyi ovmek, ya aktroll ya da beyinsiz olundugunun gostergesidir.

ıkisi de kotu seyler...
  • 2-d sınıfından abuzer'in yazıya dökülmüş sözlü imtihanıdır.

aaaaalkıış!!!
  • oo propaganda alırım bi dal. parti reklamı lan resmen. seçimler olmasa yerdik de neyse oruçlu millet.
  • pluto 11 yasinda ve arkadaslari ona "senin ben amk" diyor

guzellik goreceli bi kavramdir guzel bulursun ulkeni
    amk sigiri bile ithal ediosun tarim bitmis hayvancilik bitmis tarim ulkesi diyorsun
    adaleti soylemete gerek bile yok. adalete guveniyorum diyen ya iktidar partisinde saglam tanidiklari olan biridir yada suzme salaktir. sirf uzun mahkeme sureleri bile adaletin ne kadar koru oldugunun gostergesi

ıleri teknolojinolarak da imam erigi ve kabeyi tavaf eden robot projelerino kasdediyor herhalde arkadas. turizmde ise araplari saymazsak avrupanin zugurtu geliyordu artik oda gelmiyor.

yabanci dil konusunda ise lise iki demissin de amk burada cocuklar ilk okulda senin universite hazirlik sinifini bitirdiginde konusabildigin ingilizceden daha iyisini konusuyor.

kiskanclik konusunuda anlayamadim gitti aq
    adamlar ucak yapiyor beton dokup havaalanimi yapamayacak

ayakkabi kutusunda cikan dolarlari kiskanabilir bi avrupali. avrupada cok az siyasetci o kadar parayi bir arada gormustur cunku