• endüstri, eğitim, spor, sanat, bilim gibi alanlar demek istediğim fakat hiç birinde bir baltaya sap olamadığımız gerçeğini hatırladıkça üzüntüden kahrolduğum alanlardır. kardeşim bi millet hiç bir alanda mı başarı gösteremez ya? neyde iyiyiz lan biz mk yerinde? bi jeopolitik konumumuz iyi, o da allah vergisi. allah vergisine de yüzde kırk zam gelmez inşallah sonuçta yüzde doksan dokuzu müslüman bi milletiz.
  • adamlık
  • saç ekimi. çim adam doldu her yer.
  • arap özentiliği.
  • vergi
    (bkz: halka gerçirme)
  • arap'tan çok arapçılık yapmak.
  • menfaati için suçunu görmezden gelen adama oy vermek.

geçen koca yaylanın içine edip kaçak evler dikmişlerdi. 70li yaşlardaki bir kadında "ben her seçimde oyumu onlara veriyorum, niye yıkıyorlar, yıktırmam" benzeri laflar edip oy verdiği kişilere yaptığı yasadışılıklara göz yumması için oy verdiğini itiraf ediyordu.

menfaati için suçluya göz yummak, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık en başarılı olduğumuz alanlardan.
  • ilk akla gelenin yağlı güreş olduğu alanlardır. global düşünürsek sigara içmekte sayılabilir. biraz kasılırsa kadına şiddette de dünya ölçeğinde yadsınamaz bir seviyede olunduğu görülecektir. gerçi kuralsız şiddet içeren bütün aktivitelerde türkiyenin ayrı bir yeri vardır heralde dünyada. yemek olabilir bak; mantı, tantuni, döner falan. tabiki edebiyat alanında başarılıyız-dık, belki. nazım var, o yeter.
  • kıskançlık
    sevgisizlik
    haset
    nefret
    adam kayırmacılık
    dalkavukluk
    sahtekarlık
    riyakarlık
    içi boş özgüven

edit: türkçe karakterler
  • başarısız olmak
hesabın var mı? giriş yap