şükela:  tümü | bugün
 • biii bitmedi amk beka sorunu arkadaş yaaaa! televizyona çıkan, bahçeli’yi savunucam diye herifin kıvırmalarına kılıf uydurmak için 2-3 bin tl ye gazetede yazı yazan işe yaramaz, kendine gazeteci diyenlerden tut, akp nin zora düştüğünde bütün vekilleri bakanları savunucuları tarafından dillendirilen ve aslında olmayan bir sorunun suni olarak insanlara korku salmak amaçlı pompalanması...

  sorun ülkenin beka sorunu değil amk, sorun erdoğan’ın, akp in hükümetin ve siz 2-3 bin tl’ye sikimden gazetelerde sözde köşe yazarlığı yapıp akşam televizyon programlarında şebeklik yapma fırsatı bulan ve bu fırsatı elden yitirmek istemeyen siz yalamaların beka sorunudur!

  siz gidin o beka sorunu martavallarınızı anasını siktiğimin çomarlarına anlatın. mal yok karşınızda arkadaş.
  bu cnn in de yayın yönetmeninin allah belasını versin. bıkmadı aynı yalakları çıkarıp hep aynı gerçeklikleri insanlara dinletmekten.

  allah eğer varsa hepinizin belasını versin amk.bi geberse de hepimiz kurtulsak
 • türkiye'de iktidarın keyfi yönetimini meşrulaştırmak için kullandığı bir bahanedir.
 • ırak parçalanmış,suriye yıkılmış,gürcistan daha 10 sene önce 2 bölge kaybetti.ermenistan ile azerbaycan savaş halinde.irana amerika israil suudi göndermeleri.evet çevremiz yanıyor.kokusu geliyor ama bizim beka sorunumuz yok (!)
 • etrafındaki aynı sorunlar 10 yıl önce de mevcutken, ne hikmetse olmayan beka sorunu. ab'ye girdik diye havayi fişek patlatmakla meşguldük o zaman.
 • cidden ama cidden ben de merak ediyorum iq nüz kaç? ulan çevrende parçalanan bölünen her bokta senin reisinin parmağı var!

  madem görüyorsun ülkenin beka sorununu. o zaman ne sikime oy verip indirmek yerine hala reis de reis diye zırlıyorsun yarraaaam? demezler mi adama ? sen beka sorununu göreceksin büyük resme vakıf olduğunu söyleyip erdoğana ihtiyacımız var diyeceksin? ben de sana hasiktir ordan yalak demeyeceğim öyle mi?

  siktiğimin çomarı seni!
 • sanki türkiye'nin etrafındaki sorunlar yeni peydah olmuş gibi sayıklayan iktidar yalakalarını deliklerinden çıkarmış palavra.

  ulan bütün akp öncesi dibimizde gerçekleşen arab-israil savaşları, (ki bunlar tam dört tane), suriye ve ırak'ta sürekli darbeler, ayaklanmalar ve karşı darbeler, lübnan iç savaşı, azerbaycan-ermenistan savaşı, gürcistan iç savaşı, iran islam devrimi, iran'ın türkiye'ye rejim ihraç çabaları, iran-ırak savaşı, ırak'ın kuveyti işgali, birinci körfez savaşı, pkk ve asala'nın suriye ve lübnan'da yuvalanması, kıbrıs sorunuyla geçti.

  ama fark şu ki, bunların hiçbiri daha önce bir siyasi iktidar tarafından diktatörlük kurmak için bahane olarak ortaya sürülmedi.
 • "dibindeki irak suriye iran savasa girecek sen iih ih ben istemem deyip kapilari kapatip oturmakla sorundan siyrilacagini mi saniyorsun be avel?!"

  iran-ırak savaşında türkiye ne yaptı? kapıları kapatıp oturmaktan başka? (bkz: gerizekalı)
 • halkını cahil, ekonomini güdük, devlet kademelerini hainlere bırakır da; sonra hukuku askıya alıp demokrasiyi sadece oy çokluğuna sahip olmaya bağlı koşulsuz tahakküme çevirirsen elbette bitmez bu coğrafyada beka sorunu.
  sonra iktidarı kaybetmemek adına ver mehteri, ver dış güçleri, ver büyük resmi... nasıl olsa kitle yer bunu da.
 • beka sorunumuz olmadı veya olmayacak da atatürk gençliğe hitabesinde neden bahsediyor salatalık kardeş dediğim sorun. veya neden tek cephe de 250 bin şehit vermişiz? abdülhamit han nasıl ve kimler tarafından tahtan indirldi? pkk, dhkpc, asala gibi örgütler neden var kimler kurdu ve bitmek tükenmek bilmeyen cephaneleri ve terörden başka bir şey üretmedikleri halde yöneticilerinin militanlarının paraları nereden geliyor? evet bu durumu birileri kendine yontabilir ama bu memleketin beka sorunu (hayı hayır güvenlik sorunu falan değil beka sorunu) olmadığı anlamına gelmez. hatta her ülkenin beka sorunu vardır. o yüzden ülkelerin orduları, istihbarat servisleri vardır zaten. üzerinde güneş batmayan imparatorluk denilen ingiltere'nin 1968'de içişleri bakanlığına devredilinceye kadar sömürgeler bakanlığı adı altında bakanlığı vardı, hatırlatırım. beka sorunu olmadığını düşünen her romantik ve her aşırı zeki ayrılıkçı er geç bir gün kraliçeye veya siyonizme bağlılığını bildirmeye mahkumdur şu şartlarda.
  demem o deme ki g.tümüzü yaymayalım, araştıralım, daha önemlisi memleket için çalışalım, üç kuruşa beş köftenin peşinde koşmayalım: aha fetöcülerin durumu ortada. bunlar yoktan var olmadığı gibi durup dururken de palazlanmadı. hıyarım var diyene tuzla koştular başlarına gelmeyen kalmadı. aha 40 yıldır kürdistan kuracaklar götlerinde bomba deliğiyle çukurlarda yatıyorlar. demek ki neymiş türk'te olsan, kürt'te olsan ihanetin bedeli er geç oluyormuş. hiç kimse de bile bile bu ülkenin düşmanı yoktur beka sorunu yoktur diyemez. bunun ötesinde bu lafı söyleyenin biraz kafası çalışıyorsa ardında iyi niyet aramam ben şahsen.