şükela:  tümü | bugün
  • biii bitmedi amk beka sorunu arkadaş yaaaa! televizyona çıkan, bahçeli’yi savunucam diye herifin kıvırmalarına kılıf uydurmak için 2-3 bin tl ye gazetede yazı yazan işe yaramaz, kendine gazeteci diyenlerden tut, akp nin zora düştüğünde bütün vekilleri bakanları savunucuları tarafından dillendirilen ve aslında olmayan bir sorunun suni olarak insanlara korku salmak amaçlı pompalanması...

sorun ülkenin beka sorunu değil amk, sorun erdoğan’ın, akp in hükümetin ve siz 2-3 bin tl’ye sikimden gazetelerde sözde köşe yazarlığı yapıp akşam televizyon programlarında şebeklik yapma fırsatı bulan ve bu fırsatı elden yitirmek istemeyen siz yalamaların beka sorunudur!

siz gidin o beka sorunu martavallarınızı anasını siktiğimin çomarlarına anlatın. mal yok karşınızda arkadaş.
    bu cnn in de yayın yönetmeninin allah belasını versin. bıkmadı aynı yalakları çıkarıp hep aynı gerçeklikleri insanlara dinletmekten.

allah eğer varsa hepinizin belasını versin amk.bi geberse de hepimiz kurtulsak
  • türkiye'de iktidarın keyfi yönetimini meşrulaştırmak için kullandığı bir bahanedir.
  • ırak parçalanmış,suriye yıkılmış,gürcistan daha 10 sene önce 2 bölge kaybetti.ermenistan ile azerbaycan savaş halinde.irana amerika israil suudi göndermeleri.evet çevremiz yanıyor.kokusu geliyor ama bizim beka sorunumuz yok (!)
  • etrafındaki aynı sorunlar 10 yıl önce de mevcutken, ne hikmetse olmayan beka sorunu. ab'ye girdik diye havayi fişek patlatmakla meşguldük o zaman.
  • cidden ama cidden yasiniz kac merak ediyorum. beka sorununu erdogan'a indirgeyen zihniyete ne anlatilir bilemiyorum. mezopotamya parcalandi bolundu arabistan uzerinden en az 4-5 devlet cikariyorlar, turkiye'nin dibine ve hatta topraklarinin bir kismina pkk itleri ulke kurmacilik oynuyor, siyonist gudumlu abd ypg'ye isid bahanesiyle 4 bin tir silah yolluyor, isid ypg el ele birbirini ugurluyor, israil arabistani fisekliyor; irana'a yapacagin her turlu eylemde ben yanindayim diyor. once mezhep ardindan din savasi cikarmayi hedefliyor adamlar. dibindeki irak suriye iran savasa girecek sen iih ih ben istemem deyip kapilari kapatip oturmakla sorundan siyrilacagini mi saniyorsun be avel?!

(bkz: yemin ederim gerizekali bu cocuk)

dudut: bir alttaki ergeni daha fazla kale alamayacagim ama bir baska gerizekali damlamis turkiye iran irak suriye savasirken kapilari kapatmis simdi de kapatirmis shsjsh aynen aynen ikyb secimlerinde asilan bayraklarda senin ulkenin topraklari yok karşim. kurt devletinin kurulacagi hic bu kadar yuksek perdeden soylenmemisti. 4 bin tir pkk-ypg'ye hibe edilmemis gibi de konus. oh ne guzel kafalar piril piril nan. davar guder gibi gudulesi. sifir km.
  • cidden ama cidden ben de merak ediyorum iq nüz kaç? ulan çevrende parçalanan bölünen her bokta senin reisinin parmağı var!

madem görüyorsun ülkenin beka sorununu. o zaman ne sikime oy verip indirmek yerine hala reis de reis diye zırlıyorsun yarraaaam? demezler mi adama ? sen beka sorununu göreceksin büyük resme vakıf olduğunu söyleyip erdoğana ihtiyacımız var diyeceksin? ben de sana hasiktir ordan yalak demeyeceğim öyle mi?

siktiğimin çomarı seni!
  • sanki türkiye'nin etrafındaki sorunlar yeni peydah olmuş gibi sayıklayan iktidar yalakalarını deliklerinden çıkarmış palavra.

ulan bütün akp öncesi dibimizde gerçekleşen arab-israil savaşları, (ki bunlar tam dört tane), suriye ve ırak'ta sürekli darbeler, ayaklanmalar ve karşı darbeler, lübnan iç savaşı, azerbaycan-ermenistan savaşı, gürcistan iç savaşı, iran islam devrimi, iran'ın türkiye'ye rejim ihraç çabaları, iran-ırak savaşı, ırak'ın kuveyti işgali, birinci körfez savaşı, pkk ve asala'nın suriye ve lübnan'da yuvalanması, kıbrıs sorunuyla geçti.

ama fark şu ki, bunların hiçbiri daha önce bir siyasi iktidar tarafından diktatörlük kurmak için bahane olarak ortaya sürülmedi.
  • "dibindeki irak suriye iran savasa girecek sen iih ih ben istemem deyip kapilari kapatip oturmakla sorundan siyrilacagini mi saniyorsun be avel?!"

iran-ırak savaşında türkiye ne yaptı? kapıları kapatıp oturmaktan başka? (bkz: gerizekalı)
  • halkını cahil, ekonomini güdük, devlet kademelerini hainlere bırakır da; sonra hukuku askıya alıp demokrasiyi sadece oy çokluğuna sahip olmaya bağlı koşulsuz tahakküme çevirirsen elbette bitmez bu coğrafyada beka sorunu.
    sonra iktidarı kaybetmemek adına ver mehteri, ver dış güçleri, ver büyük resmi... nasıl olsa kitle yer bunu da.