• bitmedi, bitmez de. buara biraz tadı kaçtı sadece
  • bu dünya soğuyacak,
    yıldızların arasında bir yıldız,
    hem de en ufacıklarından,
    mavi kadifede bir yaldız zerresi yani,
    yani bu koskocaman dünyamız.
    bu dünya soğuyacak günün birinde,
    hatta bir buz yığını
    yahut ölü bir bulut gibi de değil,
    boş bir ceviz gibi yuvarlanacak
    zifiri karanlıkta uçsuz bucaksız.
    şimdiden çekilecek acısı bunun,
    duyulacak mahzunluğu şimdiden.
    böylesine sevilecek bu dünya
    "yaşadım" diyebilmen için...
    nazım hikmet
  • geniş bir perspektiften bakıldığında geçersiz önerme, yaşam en karmaşık duruma doğru hareket eden bir düzen ise, bu karşıt taraflar için de geçerli olacaktır. yaşam günden güne artan bir hızla globalleşmektedir, çocukluğumuzdaki oyunlar için birkaç mahalle ötede farklı kurallar uygulanırken bugün hepimiz aynı fenomenlerin esiriyiz, huyumuz suyumuz gün geçtikçe birbirine benzemekte. "bitmek", kendimizden nefret ettiğimiz sürece zaten türkiye için değil yeryüzünde yaşayan ne kadar insan varsa bu guruba katabilir bir eyleme dönüşecektir.

(bkz: moral bozan başlıklar)
  • "atiyi karanlık görerek azmi bırakmak
    alçak bir ölüm varsa eminim budur ancak" mehmet akif ersoy
  • biri mağara esprisi yapsın.
  • kafada bitmesi ile başlar. aidiyet hissetmemektir. ya bunlar türk değil ya ben değilim demektir. ben bu toprağın insanı değilim ama başka bir yerin insanı da değilim demektir. benim için kim ölür, ben kim için ölürüm demektir. yoksa her türlü sıkıntıyı binlerce kez yaşamış topraklarda her zamankinden farklı bir şey yok. oturduğumuz yerden mutsuz olmak, nefretle konuşmak, nefretle susmak ama! ölümü bilerek, siperde hiç tanımadığın ama kardeş bildiğin insanlarla omuz omuza durmaktan daha öldürücüdür aidiyet açısından. ortak düşman, ortak ülkü, ortak kültür, ortak anlayış, hukuk, ortaklık biterse işte türkiye biter. yeni aidiyetler, yeni kimlikler kültürler yaratılmaya çalışılır, vs.

yoksa insan hep bok. insan hep güzel.
  • coktan bitti okeye donuyo.
  • isteyeni çok.. bir tane inanan bulamazsın. ne içerde ne dışarda. ondan dişler tırnaklar hep ortada.

beyhude..
hesabın var mı? giriş yap