şükela:  tümü | bugün
 • hastalıklı/köksüz/kültürsüz*/savruk/travmatize toplum* yolunda uzun vadeli adım.

  güçlü bireylerden müteşekkil eğitimli farklı demografik yapılar birarada olsa çokkültürlülüğün gücü denebilir fakat "al birini vur ötekine" şeklindeki farklı travmatik toplulukların karışması kötüyü daha kötü yapar. kaos tohumları ekmekten başka bir şey olmaz.
 • büyük orta doğu projesi.. temsilcilerinden birini herkes biliyor ki zaten kendi ağzıyla da söyledi.
 • günaydın!!! yeni mi fark ettiniz? aferin!!

  1950'lerden beri işleyen süreçtir.

  hani ne hikmetse abd'ci demokrat parti döneminde birdenbire ortaya çıkmaya başlayan "a aaa? 20 yaşına gelmiş ama kimliği yok. türkçe de bilmiyor. a aaa? 30 yaşına gelmiş ama nüfusa kaydolmamış! türkçe de bilmiyor" hikayeleri var ya!! işte o hikayelerin kahramanları bu senaryonun ürünleridir.

  geçmiş olsun!
 • (bkz: ılımlı islam)
  (bkz: siyasal islam)
  (bkz: ak parti)
  (bkz: fetö)
  (bkz: cia)
 • uçuk bir komplo teorisidir.

  öncelikle bizim memleketin göç almasıyla avrupanın göç alması bir değil. biz bize geleni kendimize benzetiyoruz. memlekete yerleşen ecnebi bile çok değil 6 ay sonra sarıda korna çalıyor, arkadaşını görünce selamlamak için korna çalıyor, düğünlerde halay çekiyor para yapıştırıyor, sabah akşam çay içiyor. kanunun neresinde bir boşluk var araştırmaya çalışıyor.

  şu elf gözler ilk başlarda hesabı alman usulu ödeyen ilerleyen aylarda illa ben ödeyeceğim diye tartışma çıkaran ecnebi bile gördü. haliyle biz bize geleni bir şekilde adapte ediyoruz. fakat avrupaya gidenler oraya adapte olamıyor. çünkü oranın yaşantısına ve kültürüne adapte olmak zor. bizim kendi kültürümüz yabancılara karşı daha pozitif. karşıya bir öğrenci taşındığında yemek yapıp gönderen bir sürü aile var. amerikada ölseniz komşunuz sizi sormaz.

  ayrıca biz 500 senedir göç alıyoruz. en azından çerkezlerin büyük çoğunluğu bile 1800 lü yıllarda kafkas soykırımında geldi. fakat sanki bin senedir beraber yaşıyoruz gibi geliyor. yani bizim için sorun yok. haliyle bu göç meselesini amerika ve avrupa düşünsün bizim için hava hoş.
 • buna dur diyecek çok radikal bir yöneticiye ihtiyacımız var.

  bu araplaşma geleceğin terör örgütlerine bir insan kaynağı sağlamak için yapılıyor.

  kimileri seçim kazanmak için bu güruha ihtiyaç duyuyor olabilir ama seküler kesim için büyük tehditler
 • mal değneklerinin toplanıp birbirlerini destekleyerek onayladığı başka bir zırvadır.
  bugün çeşitli göçler nedeniyle demografisi en çok değişmeye zorlanan ülkeler gelişmiş ülkelerdir. bu zaten her çağda da böyledir belli bir oranda da bu hem eşyanın tabiatı gereğidir hem de daha kolay kaldırır.
  yani sen misal, niçin türkiyeden siktir olup gitmek istiyorsun, veya böyle insanlar neden senin ülkende çok var da ötneğin abd den siktir olup gitmek isteyen, japonya, almanya veya ingiltereden siktir olup gitmek isteyenler neredeyse hiç yok?
  geri zekalısındır sen bunun sonucunu da açıklayalım dünyada en çok göç alan en çok demografisi değişen ülke şu anda türkiye falan değil zoraki alınmış göçler de zaten etkisiz ne onlar büyük oranda senle yaşamak istiyor böyle bir planları var ne de zaten senin elinde onları tutacak istihdam edecek imkanların. özellikle milliyetçi ırkçı sığır siklerinin her çağda ve devamlı safkan özelliklerimizi bozuyorlar naraları atabiliyor oluşlarını aşırı nöron eksikliğine bağlayarak açıklayabiliyoruz sadece. işin bu kısmı genetik de olabilir. yani ebeveynler böyle ırkçı milliyetçi yarak kafaları iseler bu doğrudan yavrulara da bulaşabilir.

  gelelim gelişmiş ülkelerdeki göç sorunlarına.
  onların hem halk nezdinde yer yer ırkçılığa kayacak ölçülerde ve devlet politikalarında da yer bulan bu denli göçmen karşıtı söylem ve eylemlerinin nedeni de budur. yani sende belli ki onlara özenmişsin sanıyorsun ki bu dış mihrakların işi ama sen bir de salaksın sorun o senin memleketin senin ırkçılık taslayabileceğin kriterlere sahip değil pek. araplardan bile iyi değilsin ekonomik manada araplar suriye ve ırak dan oluşmıuyorlar. onu da bilmezsin şimdi sen dur, bu arap düşmanlığının gerekçesi ne senin bu arada daha mı gelişmişsin? hangi açıdan misal? laiklik? onu uygulayan araplar var oldu olmakta da senin kafan hiç bir şeye pek basmadığı bilmeden konuşmayı türklüğün şanı sandığın için laiklik+cumhuriyet=demokrasi ve çağdaş dünya zannetmenden ötürü orada da bolca kafa karışıklıkları yaşıyor , lüzumsuz meşru rejim kavgalarına girişiyorsun bir türlü de sivilleşemiyorsun toplum olarak.

  3,5 milyon suriyeli sana entege olmuş değil evladım son süreçten hareketle hemen o örneğe sarılma. kaldı ki senin mafya vari düşünen devletin çok uyanıktır sen farkına varmadan göçmenlerin zenginlerini kenara çekip yerleştirip kendisine yük olabilecek fakirleri de postalar göz kaş arasında. e ben de bundan bahsediyorum zaten? bahsetme sen bir şeyden hiç sus. osmanlı torunuymuş ya bunlar da, ne sanıyorsun sen ? osmanlı msela kaç milletten oluşuyyoru veya roma işte her çağın en zengin devletini düşün. sen salak olduğun için ekonomik açıdan artı değer yükünü kaldırmış olanın her ülkede kabul görebileceğini senin ise sadece bu ülkede doğup kovulamadığın için vatandaşı olduğun gerçeğini kabul edemiyorsun sorunun bu. e işte dil din kültür. geç onları canım geç. paran varsa her yerde her çağda sevilirsin bitti kimse menşeini sormaz. saf seni. bir şey bilsen bir şeyi de bilerek konuşsan inançsızlık da bir yere kadar yav deyip kurban keseceğim.

  ulan sen 50 yıl önce lorddun memleketin demografisi nitelikli insanlardan geçilmiyorrdu da şimdi bozulmuş bu bir sistematik programmış diye gene hangi motivasyon ile ne zırvalıyorsun kimbilir ? sen zaten en büyük kötülüğü zamanında kendi elinle devlet eliyle birilerinin gazına fırsat vaadlerine kanarak mübadele ile yaptın. bir gayri müslim düşmanlığı var ki sende sorma gitsin bir şey de bilmezsin bileni istemezsin malına mülküne kondursa devlet yazıktır demez komşunu malı mülkü için mezhebini etnisitesini dinini bahane eder öldürürsün kızına da ... o da kurtarmak olur sana göre .
  allahın köylü torunu birileri ince düşünüp bunlara tamamını da yapılmış biçimde cumhuriyet diye sununca köyden metropole taşınınca otomatikman asilzade olduğunu düşünüp avam ı sevmez oldu haspam. aç tavuk kendiini buğday ambarında sanırmış misali bizim tavuk daha da aptalı bir de ambar kendinin sanmakta yıllardır sahip çımadığı halde hiç. saçma saçma sloganlar atarken cumhuriyetin de içine sıçmayı başardı 50 yılda. kolaycılık köşe dönme üretmeden askeri güç yoluyla devlet vasıtasıyla zengin olma hayalleri sayesinde.

  almanya da sadece 1 buçuk 2 belki 3 milyonu türk olan yığınla göçmen var. almanlar çıkıp dese safkanlığımızı bozuyorlar bunlar, işte bunlar hep iç ve dış düşmanların işi dese "ahan geldi gene tipini beynini siktiğimin nazileri" der ciddiye de almazsın. nasıl oluyorsa her konuda da olduğu üzere geçmişte kalmış köhne söylemlerle kelimesi kelimesine aynen ve bugün sen saçmalayınca nedense bunun adı önceden yapılmş süper toplum analizi oluyor gene.

  ha akp ye ve politikalarına tümden karşısınız. okey ne güzel ama böyle salakça argümanlarla bu karşı olmak sana fayda getirmez ki gene tespit sıçtı soktumun sözde enteli der taşak geçerler akp de gene düşündüğünden (nedense her defasında acaip yanılırsın o konuda da) çok oy toplar. senin bu salaklıkların yüzünden. sorsak asla böyle ırkçılık olmaz sende değil mi? e işte insan budala olunca her şeye karşı bir lafım var bir bildiğim var diyerek zırvalamayı adet edinince kötünün iyisini iktidar yapıyorlar her defasında, ulan seni temsil eden nasyonalist sözde sol anlayışın siyaseten hali ortada işte neyini tartışıyorsun bunun, temsilin var mı senin ya da sen nesin? salağa güvenecek iş bağlayacak halleri yok ya? işte sen devam et böyle 1945 de yenilgiyi kabullenmiş zırvaları tekrar pişirmeye. kendini abd de yaşıyor gibi gör, trump un göçmen politikalarına hak ver falan, akp ye karşıı olmuş olursun öyle işte sonra kafana dev bomba atarlar sen biz çok acaip güzel ve safkan milletiz derken. bombanın illa atomdan olması gerekmez dünya değişiyor, silahlar da. bir tek değişmeyen var o da sen ve cahil tekerlemesi olduğu halde uyanan adamın bilgeliği diye temcit pilavı gibi her ortamda sunup durduğun bunak icadı saçma fikirlerin.

  edit: imla.
 • distopik ülke olmasındandır. herkes mersin'e biz tersine.
  ülkeye yapılmış gelmiş geçmiş en büyük kötülüklerdendir.
  milliyetçi , yüzünü uygarlığa dönmüş, çoluğuna çocuğuna sahip,
  öz saygılı, öz güvenli; okumuşa, sanatçıya, zenaatçıya değer veren;
  özüne , kültürüne saygılı bir toplumu yönetemeyecek olanların,
  istifa etmek yerine kendine ölüm pahasına yeni bir ülke yeni bir
  kişiliksiz, düşünmeden biat eden ; k..ını çalışmadan büyütmek
  boğazdan ve üremekten başka şey düşünmeyen ümmet bir halk yaratma çabasının sonucudur.
  kendi halkını, kendi kurumlarını yaratma faaliyetidir.
  ama bu tepeden inme yönlendirmeler kusar, geri teper.