• önce, hepsinden önce, pakistan'ın 10 yıl evvel ürettiği savaş uçağını üretmemiz lazım.

pakistan dedim bak...
  • akla acaba bizim yaşadığımız dünyadan mı bahsediyor sorusunu getiren, doğrulukla alakası olmayan, gerçekliğin sırtına hançer gibi saplanmış iddia.
  • gece gece illuminati, mu kıtası videoları da izlenmis.oooh vatan,millet,sakarya . mandadan halliceyiz oglum,sıkıysa incirlik'teki bir aracın yerini abd'den izin almadan değistir bakalım.fenerli misin la sen? onlarda var bu; olmadiklari seylere inanip, en iyinin kendileri olduğunu sanmalar falan..
  • dünyada 5 tane ülke kaldığını gösteren kötü haber.

--- spoiler ---
    türkiye'nin son 12 yıl içinde abd, rusya, çin ve ingiltere'den sonra dünyanın en büyük süper gücü haline gelmesi hepimizin bildiği bir durumdur.
    --- spoiler ---

hepimiz mi? e .mna koduklarım, hepiniz biliyordunuz da bana niye söylemediniz lan?
  • tüm tc vatandaşlarının can-ı gönülden istediği durum. hatta keşke birinci olabilse ancak şu an türkiye dalga geçilen ülke maalesef.

şu aralar ukrayna-rusya dışında eğlencesi olmayan batı ülkeleri için bir müslüman ortadoğu ülkesinin başbakanının ses kayıtları, bakan çocuklarının evlerinde bulunan paralar, suriye ile savaş başlatma peşindeki mitçi, bir iki hafta önceki twitter- youtube yasağı ve en önemlisi tüm bunlara rağmen bu şahısların yüksek oranda oy almış olması alay konusu. tüm dünyanın alay konusu olan bir ülkenin ilk beşte olması zor.

belki 2023 ten sonra daha demokratik, daha özgür ve daha güçlü bir devlet olabiliriz. hadi hayırlısı.
  • ankara' nın dünyada en gelişmiş metro ağına sahip 5. başkent olması
    istanbul' un dünyada trafiği en rahat 5. şehir olması
    esenler otogarı' nın dünyada en güzel 5. otogar olması
    türkiye' nin dünyada en çok kitap okuyan 5. ülke olması kadar gerçek olan durumdur.
  • türkiye'nin halkının ne şartlarda yaşadığı belli olan çin ve rusya vs gibi süper güç olması yerine, fransa, italya, ispanya, hollanda, isveç, finlandiya vs gibi süper güç olmayıp halkının mutlu şekilde yaşadığı, marka değeri olan mallar ürettiği bir ülke olmasını isteyen benim gibiler için çok da iplenmeyecek sidik yarışı.
  • "refah, insan hakları, kişi başına düşen milli gelir felan hepsini geçtim, yıllık askeriyeye harcanan para kısmından dunyada 17. yiz" dediğim durumdur. bu ; "türkiye aslında dunyada en güçlü 3. orduya sahip" tripleri hep muhteşem yüzyıl yüzünden.
  • aç bakayım şu linki: http://www.indexmundi.com/g/r.aspx?t=0&v=39&l=en

ne görüyorsun? okuryazarlık oranına göre dünya ülkelerinin sıralaması.

ne durumda türkiye? 87.4%. yüzdeseksenyedinoktadört. 75 milyon nüfusun 12.6% kadarı okur yazar değil bu ülkede yani. kabaca 9.5 milyon insan okur yazar değil bu ülkede. ortalama eğitim seviyemiz orta 1 zaten, ne gam!

kimlerle aynı seviyedeyiz? kenya, lübnan, dominik cumhuriyeti falan. listenin üst sıralarında öyle ülkeler var ki ben yazmaya utanıyorum ama sen kayış suratlı, manda derili, utanmazsın.
hesabın var mı? giriş yap