şükela:  tümü | bugün
  • çin devletinin 2017 yılında çevre kirliliğini önlemek adına almış olduğu karar doğrultusunda atık ithalatına sınırlama getirilmiştir.hal böyle olunca türkiye yoğun bir şekilde atık ithal etmeye başlamıştır.hemen hemen her şeyi ithal eden bir ülkenin bir de çöp ithal etmeye başlaması bu işle uğraşan bir çok kişiyi işsizlikle karşı karşıya bırakmıştır.

    geri dönüşüm farkındalığı zaten ülkemizde oluşturulamamışken böyle sıkıntıların ortaya çıkması işleri gitgide daha çıkmaza sokmaktadır.yurtdışından gelen atıklar yüzünden iç piyasada oluşan atıkların değeri her geçen gün biraz daha düşmektedir.bu da bu atıkların toplanmasını bile zora sokmaktadır.eğer ki bir takım önlemler alınmazsa yakın zamanda geri dönüşüm sektöründe ki sokak toplayıcıları işsiz kalacak,lisanslı firmalar iflas edecek ve çöp dağları oluşmaya başlayacak.

    `https://www.sozcu.com.tr/…ar-issiz-kalacak-5279803/`
  • 90'lı yıllarda bazı bürokratlara rüşvet verilerek yapılmış sahtekarlıktır. çok yalakalık yaptığınız batı ülkelerinin çoğu bizi çöp olarak kullanmış ve nükleer atık ! dahil bir çok çöpünü maalesef bizim topraklarımıza göndermiştir.