şükela:  tümü | bugün soru sor
  • -diyanet kapatılacak, o kuruma ayrılan yaklaşık 7 milyar tl, fen liselerinin gelişimine ayrılacak.
    -milletvekili ve bakan maaşları 3 te 2 oranında azaltılacak.
    -eğitim sistemi baştan değişecek, finlandiya ve asya ülkeleri ile yeni eğitim sistemi hakkında müzakereler yapılacak.
    -tarım yapan kişiye bedelsiz teşvik verilecek, gerekirse hollandalılar ile görüşülüp bir yol haritası çizilecek.
    -suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmeleri için referandum düzenlenecek, çıkan sonuca göre ülkelerine gönderilecekler.
    -ülkedeki bütün cemaat, tarikat ve oluşumlar sıkı denetime girecekler. gerekirse haftada 1, devlet inciğini boncuğunu deşecek şekilde araştıracak bu yapıları, herhangi bir haksız kazanç saptanması sonucu bu oluşumlar derhal kapatılacak, onlara para temin edenler cezalandırılacak.

bunlar benim şahsi fikrim. tabii ki eklenecek en az 50-60 tane daha madde var. siz de fikirlerinizi ekleyebilirsiniz.
  • (bkz: öjeni)
  • (bkz: tarım devrimi)

ama siz ısrarla beton devrimine devam edin. yakında o betonu yemek zorunda kalacağız.
  • tarim denince milletin aklina hala ilkellik geliyor.

gida maddesini disaridan aliyorsun ulan.

tarim ulkesi ol, bilime ve dolayisiyla sanayiye yatirim yap.

cok degil bak bu uc sey ekonomiyi bok gibi yonetsen bile seni disariya muhtac etmez.

sonra butun dunyaya atarlan. kim ne diyomus umursamazsin.
  • (bkz: emr-i hak)