şükela:  tümü | bugün
  • capital dergisi ve adecco dani$manlik $irketinin ortakla$a cali$masi sonucu, 2004'te dorduncusu gercekle$tirilen ve 25 farklı sektörden 492 şirkette çalışan 1390 üst ve orta düzey yöneticinin görüşleri değerlendirilerek yapilan ara$tirma..

bu ara$tirmaya gore, türkiye'nin en beğenilen ilk 3 şirketi sirasiyla arçelik, vestel ve turkcell oldu. sektorel bazda listeye baktigimizda ise en begenilen $irketler $oyle:

akaryakıt => shell
    aracı kurum => garanti yatırım
    bankacılık => garanti bankası
    beyaz ve elektrikli eşya => arçelik
    bilişim => microsoft
    bireysel emeklilik => yapı kredi emeklilik
    çimento => akçansa
    gıda => ülker
    hazırgiyim => mavi jeans
    içecek => coca cola
    ilaç => pfizer
    kağıt ve ambalaj => ipek kağıt
    kişisel bakım ve kozmetik => l'oreal
    leasing => koç finansal kiralama
    lojistik => tnt
    mobilya => istikbal
    otomotiv => ford otosan
    perakende => migros
    plastik => korozo ambalaj
    reklamcılık => tbwa
    sağlık gereçleri => eczacıbaşı
    seramik => vitra
    sigorta => koç allianz
    tekstil => zorlu
    telekomünikasyon => turkcell
    temizlik ürünleri => unilever
  • genelde sizin çalışmadığınız şirketlerdir. bir nevi komşunun tavuğu komşuya kaz görünür hadisesidir.
  • en çok çıkma teklifi alan şirketlerdir.
  • dilden dile dola$ma, zikredilme acisindan, cumle alem ltd.
  • sallama bir liste gibi olan liste.
    hayir ben akcansa'yi nasil begeneyim onu anlamadim?

- hanim bir daha ozruh cimento almayalim bak guzel karilmiyor.
    - akcansa gibisi yok. billur gibi oluyor onla yapinca.
  • kablo=> hes kablo
    yapi malzemeleri=>çanakkale seramik / kalebodur
    seker=>keskinkiliç
    mobilya=>istikbal
    spor=>galatasaray
  • bir kismi okey, king ve batak masalarinda karsimiza çikar bu sirketlerin. ben pek begenmiyorum aslinda ama begeneni, içine girmeye çalisani çoktur.
  • buralarda bir rivayete göre kızlar teklif ediyormuş.
  • çimenyolu yonga levha --------------> tepe betopan
  • bu $irketlerin begenilme sebebleri "saat 10'da i$ba$i yapma, dedikodusuz nezih stressiz bir i$ ortami saglama, trafigi olmayan merkezi bir yerde bulunma" gibi $eyler degildir farkinda degilseniz. hem cok para kazan hem istanbul'da ucuza ya$a hem de mutlu ol!? (bkz: utopya)

bu $irketler, rakiplerine oranla daha iyi olanaklar sunduklari ve kotu ozellikleri daha az goze battigi icin secilir. genel olarak i$ hayatini kim sever ki tembel bir ulkede? trafigi berbat hale sokan, dedikodudan cali$mayan, donuk birer hayat ya$ayan bu $irketler degildir, orda cali$an turklerdir. gerisi vesvese.

demek ki birileri de yozgat'ta yukselme imkani olmayan bi $irkette 600 mio maa$la cali$ip ak$am heryer kapandigi ve gidebilecek bir yer olmadigi icin, bu $irketlerde cali$maya ozeniyor amina koyayim?

ucretli olanin kaderi turkiye'de de budur, amerika'da da. sermayen ve zekan varsa kendi i$ini kurar kendine gore dunyanin en begenilen $irketi olursun, o zaman.