şükela:  tümü | bugün
  • tadindan yenmeyen bir kitap.. $oyle 2 ay tatiliniz olucak, alicaksiniz bu kitabi elinize, herhangi bir tur $irketine bagli kalmaksizin sevgilinizle, ya da kalabaliktan ho$laniyorsaniz arkada$ grubunuzla yola cikacaksiniz.. koca anadolu sizleri bekliyor.. bilimum koyler, tarihi eserler, nerelerde mola verilmeli vb. oldukca degerli bilgileri bulabileceginiz, bir nevi "gezmen* el kitabi"
  • efendim gerek yolun sahip olduğu manzara, gerek yolun teknik yapısı sebebiyle yolculuğun görsel bir şölene dönüşmesidir ''güzel yol'' tabiri. yolun tatlı virajları, yormayan rampaları, düzgün zemini harika bir manzara ile birleşmesidir şahsi kanaatimce ve ülkemizde bolca bulunmaktadır. eğer ki arabanız ve müziğiniz iyise deymeyin keyfimize...

na buyrun;

kozak yolu: edremit-ayvalık karayolu'nda gömeç'i geçtikten sonra kozak/bergama tabelalarını takip edin.. madra çayını geçtikten sonra yol boyunca inanılmaz bir manzara ile karşılaşacaksınız.. yol bitmesin isteyeceksiniz.. (bu yol türkiyenin en güzel yoludur)

akseki yolu : özellikle beyşehirden başlayıp akseki'ye kadar olan yol'un tamamı.. torosların antalya geçit veren en doğu ucu... bademli ve takke geçidi...

bilecik - ankara karayolu : özellikle nallıhan ve beypazarı arasındaki bölüm. sarıyar baraj gölü...
  • denizli'den muğla'ya giderken önce tavas'a doğru uzun, çok uzun bir rampa vardır. geniş, bol şeritli, asfaltı güzel, hızlı bir yoldur. bu yol bitince sağa dönüp tavas'a ulaşılır. buradaki sanayi sitesinin yan yolunda türkiye'nin en iyi kokoreçlerinden birini yaparlar. nefis zafer gazozuyla beraber onu gömdükten sonra yine ama bu sefer kısa bir rampa başlar, kale ilçesine doğru. denizli-muğla hudududur burası, devamı muğla'ya bağlıdır. işte devamı, türkiye'nin en güzel yollarından biridir. yemyeşil, taze kekik kokuları içinde, çok bol virajlı, inişli çıkışlı, bir sağa bir sola dönen, döndüğü her tarafta baş döndüren manzaralara sahip bir dağ yolu. bitmesin isterdim her seferinde. bin metreye kadar çıkar, sonra da muğla platosuna iner dağ yolu. birazdan sağda ula kalır, ileride muğla görünür. bu kişilikli şehri gezin, gazlayıp bodrum'a gelmeden önce. sonra balıkçı karşılar yokuşbaşında:

''merhaba! yokuş başına geldiğinde bodrum'u göreceksin. sanma ki sen, geldiğin gibi gideceksin. senden öncekiler de böyleydiler, akıllarını hep bodrum'da bırakıp gittiler.''

ben büyük sözüne hörmet ettim. aklımı burada bırakacağıma, kendimi bıraktım bodrum'a..