şükela:  tümü | bugün
  • bulunduğum şehirler arasında nüfusuna oranla ordu'nun ilk sırada olduğunu söyleyebilirim. yaya geçidinde durmuyolar olayına girmeyeceğim, onda hiçbir yerde durmuyorlar :) ama ordu'da insanların gerçekten üstünüze üstünüze, yayaları ezmek üzere araba kullandığına inanıyorum. birkaç kere gittim ve her defasında da adeta gta'da "miamitraffic" şifresi yazılmışçasına bu yerde ölmekten kaldırıma deparlar atarak kurtuldum

istanbul'da en kötü hızlı yürüyerek kaçabiliyosunuz :)
  • (bkz: ağrı)

kavşakta, kırmızı ışıkta beklerken, kornaya basıp, yanına gelip, "ne duruyon yeaa?" diye çemkiren vatandaşların yaşadığı şehir.

the she ronin, doğu anadolu bölgesinden bildirdi.

.
  • simdiye kadar uzun sure yasadigim sehirler arasinda ( canakkale, mersin, izmir, aydin, afyon) acik ara afyon diyebilirim hani soyle buyuk bir trafik hacmi olan yer olsa kaos kacinilmaz
  • hiç şüphesiz mersin'dir.
    insanlar ters şeritten gider, lambaları prensip olarak kullanmaz. döner kavşakta bir "u" yapılacaksa göbeğe girmeden kendi imkanlarınca bunu yapar. park edilecek yer yoksa her yer park alanı olabilir.
  • kesinlikle samsun'dur.

samsun'daki araçlarda sinyal kolu bulunmaz. samsunda araç kullanıyorsanız çok sağlam bir içgüdünüzün, altıncı hissinizin olması lazım.
  • açık ara kocaeli.
  • ege bölgesi civarında genelde 45 plakalı araçlara pek güvenilir olarak yaklaşmazlar nedense. ben falso bir hareketlerini görmesem de meşhurdur bu. manisa'lı arkadaşlar alınmasınlar lütfen zira ben de yaşadım bir süre orada kısmen manisa'lı sayılırım.
  • ege bölgesi'nde bir manisa efsanesi yürüse de giden bilir ki denizli aslında ege bölgesi'nde bu unvanı kimseye bırakmayacak kadar kötü araba kullanılan bir şehirdir. sanki evde toplanmak yerine herkes arabasını alıp sokakta toplanıyor ve duruyor gibi bir hava var şehir içinde. yeşil yandığı zaman şoförler sağa sola bakıyorlar "ne yapacaktım yav?" diye. 4 ışık boyunca bir araba ilerlemeyen bir trafik başka türlü açıklanamaz.
  • trafiğe taktım bugün. sırayla tüm şehirler yazılacak buraya. orduda araba kullananla, mersinde araba kullanan zihniyet aynı.
    genel mantık şu şekilde.
    1) ben gideyim de trafik ne olursa olsun.
    2) acelem olmasa bile en hızlı şekilde gitmeliyim. mümkün olduğunca durmadan, frene basmadan gitmeliyim.
    3) benden hızlı veya benden yavaş giden herkes aptal.
    4) tüm noktalarda geçiş hakkı bana ait.
    5) eğer durmam gerekiyorsa madde 2 iptal. iki dakika beklesinler ne aceleleri var.
    6) araba kullanmayan herkes(motorlular dahil) ezik. bu yüzden onlara yol verilmez, öncelik araba kullananların.
    7) sinyal, yol ayrımı öncesi doğru şeride geçme vs. sadece vakit kaybettirir. bunları yapanlar acemidir, ustalar kafasını kullanır.
    8) ben hangi şeritte, hangi hızda gidiyorsam trafik ona göre akmalı. ben en solda 40la gidiyorsam benim sağım 30, onun sağı 20 şeklinde herkes hızını ayarlamalı.
  • kocaeli +1.