• başlıkta her entryde farklı şehirden bahsedilmesinden de anlaşılabileceği gibi memleketin geneli sığır.
  • trafiğe taktım bugün. sırayla tüm şehirler yazılacak buraya. orduda araba kullananla, mersinde araba kullanan zihniyet aynı.
    genel mantık şu şekilde.
    1) ben gideyim de trafik ne olursa olsun.
    2) acelem olmasa bile en hızlı şekilde gitmeliyim. mümkün olduğunca durmadan, frene basmadan gitmeliyim.
    3) benden hızlı veya benden yavaş giden herkes aptal.
    4) tüm noktalarda geçiş hakkı bana ait.
    5) eğer durmam gerekiyorsa madde 2 iptal. iki dakika beklesinler ne aceleleri var.
    6) araba kullanmayan herkes(motorlular dahil) ezik. bu yüzden onlara yol verilmez, öncelik araba kullananların.
    7) sinyal, yol ayrımı öncesi doğru şeride geçme vs. sadece vakit kaybettirir. bunları yapanlar acemidir, ustalar kafasını kullanır.
    8) ben hangi şeritte, hangi hızda gidiyorsam trafik ona göre akmalı. ben en solda 40la gidiyorsam benim sağım 30, onun sağı 20 şeklinde herkes hızını ayarlamalı.
  • buradaki arkadaşlara güldüm. istanbul türkiye'nin en iyi şöförlerine ev sahipliği yapan şehirdir. ciddi anlamda istanbul şöförü araba kullanmayı biliyor kardeşim, çünkü bu kalabalığın, sıkışıklığın içinde öğrenmek zorundasın.

arabanın milimi milimine sığacağı o park boşluğuna dörtlüleri yakıp 5-6 saniye içinde lap diye arabayı oturtmayı istanbul'da görürsün sadece. ankara'da, izmir'de park etmeyi bile bilmeyen bir sürü şöför var ne yazık ki. adam iki arabalık boş yere öyle bir park etmiş ki arabanın yarısı yola taşmış. diğer şehirlerden bahsetmiyorum bile.

kaldırıma sıfır parkların şehridir istanbul, 25 arabanın dip dibe muhteşem bir senkronla asla birbirine dokunmadan, caddeden dar bir sokağa aktığı şehirdir, zaten trafikten hızlanamadığın için kaza riskinin en az olduğu şehirdir istanbul, istanbul şöförleri olarak güzel kullanıyoruz vesselam. aferin çocuklar.
  • ben öncelikle tüm bursalı kardeşlerimden özür diliyorum. bunca zaman sizin trafikte en kötü şoförler olduğunuzu düşünmüştüm ancak daha kötüsü varmış; hakkınızı helal edin.

bu nadide şehir açık ara sakarya'dır benim için.

ulan biriniz de dönel kavşakta yol verin hayvan herifler. orada taliden ya da ana yoldan geliyorsun; belediye öküz kadar yol ver tabelası koymuş, yaya yolu çizmiş o da yetmiş kasis yapmış sen yine de ipini koparmış hayvan gibi geliyorsun.. dönel kavşak dediğim de küçük bir yuvarlak değil he, yanlış anlaşılmasın ülkede o yüzölçümünden daha küçük ilçe var amk.

serdivan'da zaten dedim herhalde burayı ikinci otobana bağlamışlar; şehir içinde 70'den aşagı giden yok; 80 90'lar hak getire. pezevenkler bir de yaya yoluna yaklaştıkça daha da hızlanıyorlar yaya geçmeye kalkarsa zaman kaybeder diye; eve gidip füzyon yapacak çünkü algısını siktiğim.

sinyal kolu zaten bunlar icin tespih asma aparatı zaten onu söylemeye gerek yok.

devletimize buradan sesleniyorum; sakarya'da maden var ey yüce devletim. buraya eds, hız tüneli koyun, polis denetimlerini arttırın; dış açığımızı buradan kapatabiliriz; ya da adam akıllı araba kullanmayı, yayalara ve birbirlerine kars8 saygılı olmayı ögrenirler.

not: bu entry düzgün şoförleri tenzih edilerek yazılmıştır. %3 filan vardır yani tahminim *
  • kesinlikle samsun'dur.

samsun'daki araçlarda sinyal kolu bulunmaz. samsunda araç kullanıyorsanız çok sağlam bir içgüdünüzün, altıncı hissinizin olması lazım.
  • ege bölgesi'nde bir manisa efsanesi yürüse de giden bilir ki denizli aslında ege bölgesi'nde bu unvanı kimseye bırakmayacak kadar kötü araba kullanılan bir şehirdir. sanki evde toplanmak yerine herkes arabasını alıp sokakta toplanıyor ve duruyor gibi bir hava var şehir içinde. yeşil yandığı zaman şoförler sağa sola bakıyorlar "ne yapacaktım yav?" diye. 4 ışık boyunca bir araba ilerlemeyen bir trafik başka türlü açıklanamaz.
  • (bkz: sakarya)
    kurallar her an yeni baştan yazılıyor.
  • istanbul diyen adam net araba kullanmayı bilmiyordur.

istanbul'da her gün trafiğe çıkan adam aracını hard level'da kullanıyor. senin easy mode şehrinde 1 senede karşına çıkan zorluklarla adam 1 günde karşılaşıyor. he dersen ki istanbul'daki 34 dışı plakalarda sıkıntı var, ona bir şey diyemem. şehir dışından gelen adam sudan çıkmış balığa dönüyor.
  • ıstanbul'daki şoförler profosyonellerdir. şartlar onları bu hale getirmiştir. istanbul dışındaki tüm şehirlerde araba kötü kullanılır.
  • açık ara kocaeli.
hesabın var mı? giriş yap