şükela:  tümü | bugün
  • tam 9 yıldır hiç aksatmadan her ay bana 0.15 tl ( yazı ile 15 kuruş) için kredi kartı ekstresi gönderen hsbc bankasıdır.eğer ödemeye kalkarsam kart işlem gördü diye anında en az 100 tl aidatı çakacaklarına eminim.
  • bana arşimet'in o ünlü sözünü hatırlatan anket.

"bana yeterince büyük bir kaldıraç, bir dayanak noktası ve garanti bankası mağduru müşterilerin tamamını verin, dünyayı kaldırayım. gerçi yarısıyla da kaldırırım lan."
  • ülkedeki bankaların hepsi. bankacılık değil bildiğin tefecilik yapıyorlar.
  • bildiklerimi,yaşadıklarımı ve izlenimlerimi anlatıyım.

kredi çekmek istiyordum. bankaların faiz oranlarını öğrenmek ve uygun olanından kredi çekmek için yola koyuldum.

1- maaşımı aldığım vakıfbank a gittim. 2,04 gibi bir faiz söylediler ihtiyaç kredisi için. devlet bankasıda olsa kendi bankanda olsa biraz faiz indirimi yapmalarını beklerdim lakin yapmadılar.

2- bir tanıdığımın önerisiyle kuveyt türk e gittim. ihtiyaç kredisi vermeyeceklerini söylediler. bende tamam o zaman taşıt kredisi alayım dedim. 1,81 oran verdiler. cazip geldi ama taşıt olduğu için ikilemde kaldım ve çıktım.

3- iş bankasına gittim. sistemden baktılar,taradılar. kredi veririz ama kefil gerek dediler. kefil isteyen tek banka iş bankasıydı. 2,44 gibi bir faiz oranı verdiler. hoşuma gitmedi. bankacı kadına kuveyt türk kadar olamadınız. onlar 1,81 oran verdiler dediğimde , sen yine de kuvey türkten çekme daha sağlam adam gibi bankadan kredi çek dedi.

4-ziraat bankasına gittim. 1,94 oran verdi ve bu en iyi orandı. çektiğim banka zaten ziraatti.

5- araştırmalarıma devam ederken deniz bank a gittim. önümde bir kadın müşteri vardı. bankacı kıza;- en iyi faizi siz veriyorsunuz ondan dolayı paramı buraya yatırıyorum dedi. bende içimden kadın neyle uğraşıyor ben neyle uğraşıyorum diye hayıflandım. bankacı kadınla konuştum. 2,79 oran verdi. bana sen burdan kredi çekme,maaş aldığın yerden çek dedi. bende; kuveyt türk kadar olamadınız dedim. bankacı; sen yine de kuveyt türk ten çekme.güvenilir bir bankadan çek. dedi.

kuveyt türk her yerde topa tutuluyordu. şaka gibiydi.

internet bankacılığı açısından ziraat de , garantide , vakıfta iyidir.

ama garantinin eft ücreti alması ve ziraatin ve vakıfın almaması onları 1 adım öne atabilir.

not: sonuçta hepsi banka mk. leş kargaları gibi üstünüze çökeceklerdir.
  • sanırim herkes garanti yazmış. haklılardır da muhtemelen. ama öğrenci kartı olarak kullandığım şu 5 yılda kendisinden gayet memnun olduğumu söylemem gerekiyor. muhtemelen öğrenci kartı olduğu için gereksiz ücretleri almamasının yanında en önemli artısı atm'leri ve mobil/internet bankacılığı çok kullanışlı.

garanti dışında kyk için ziraat kullanıyorum ve annemin ve babamın genel atm ve mobil bankacılık işlerini hallettiğim için halk ve iş bankasıyla muhatap oluyorum. onların atm dandikliğini, kötü tasarlanmış mobil bankalarını gördükten sonra garantiye cidden bu konuda hak vermem gerektiğini düşündüm.

ama dediğim gibi muhtemelen bu özellikler onun kötü bi banka olduğunu değiştirmiyordur
  • kesinlikle ziraat bankası. bir bankadan daha fazlası
  • en çok müşterisi olan, en güçlü olan banka en leş bankadır bana göre. şu an 3 büyük banka olan garanti, akbank ve iş bankası en kötü 3lü bence. en yüksek kredi faizleri bunlarda. en düşük mevduat faizi de bunlarda. piyasaya yeni giremeye başlayan bankalar her zaman daha iyi rakamlar veriyor. odeobank, ing, icbt gibi bankaların faiz oranları çok düşük, mevduat oranları yüksek ve eft ücreti vs almıyorlar. rekabet her zaman olduğu gibi tüketiciye yarıyor.
  • enpara hariç finansbank dahil hepsi.
  • hala seçemedik mi?

garanti bankası işte. tall grande venti bitti gitti, hadi la.
  • sırasıyla:

vakıfbank
    denizbank
    garanti bankası'dır.