şükela:  tümü | bugün
  • en çok müşterisi olan, en güçlü olan banka en leş bankadır bana göre. şu an 3 büyük banka olan garanti, akbank ve iş bankası en kötü 3lü bence. en yüksek kredi faizleri bunlarda. en düşük mevduat faizi de bunlarda. piyasaya yeni giremeye başlayan bankalar her zaman daha iyi rakamlar veriyor. odeobank, ing, icbt gibi bankaların faiz oranları çok düşük, mevduat oranları yüksek ve eft ücreti vs almıyorlar. rekabet her zaman olduğu gibi tüketiciye yarıyor.
  • enpara hariç finansbank dahil hepsi.
  • hala seçemedik mi?

garanti bankası işte. tall grande venti bitti gitti, hadi la.
  • sırasıyla:

vakıfbank
    denizbank
    garanti bankası'dır.
  • hayatımda hiçbir şeyden bu kadar emin olmamıştım:

garanti
  • garantiyi nasıl seçtiniz lan allahsızlar. 4 yıldır aramız gayet iyi. bir yamuğunu görmedim ve özellikle mobil bankacılığı çok kullanışlı.
  • biz bankacılar, sektörün kötü aktörleri olarak gördüğümüz garanti, finansbank ve akbank’la çalışan müşteriye bile temkinli yaklaşıyoruz; varın gerisini siz düşünün.
  • şuana kadar akbank, garanti, yapıkredi ve enpara kullanmış biri olarak. akbank ve garantiye bir türlü ısınamadım. enpara’dan çok mutluyum. yapıkredi’yi şuan sadece maaş hesabım olarak kullanıyorum. kendisine ne iyi ne kötü duygularım var. enpara candır
  • "iyi banka" ne demekse varmı ki türkiyede?

25 yıl yurt dışında, ingiltere'de yaşadım, hesap işletim ücreti, kredi kartı aidatı, eft ücreti, başka banka atm kullanım ücreti, kendi hesabından ama başka şubeden para çekerken komisyon ödemek gibi şeyleri 43 yaşında döndüğüm türkiye'de öğrendim.

orada da çek hesabın(bizde hemen hemen maaş hesabı denilen şey)na faiz vermez yada çok ama çok cüzi bir faiz veriri bankalar. o parayı işleterek kazandıkları hem bu diğer hizmetlerin finansmanını sağlar hemde kendilerine ciddi kar bırakır. bizde ise banka sadece alıyor!

türkiye'de legal hırsızlığın adı banka olmuş.