şükela:  tümü | bugün soru sor
 • memleketteki her türlü güzelliği reddedip her türlü olumlu harekete karşı çıkan ve ölümüne kişisel kin güden muhalifler var. her türlü olumsuzluğu olumlayıp her türlü kötü hâle "yapmışsa bir bildiği vardır." diye körü körüne tapanlar var.

  darbe girişiminde "tiyatro" diyenler bir yerde, "darbe olsun da yeter ki tayyip gitsin" diyenler bir yerde, tankların önünde namluya göğüs gerenler bir yerde, kahraman rolü çekip çıkar devşirenler bir başka yerde...

  şimdi de tıramp kişisi memleketi tehdit ediyor, amerikan emperyalizminin kucağında "hani dünya lideri idiiii ahaiahai" orgazmları yaşayan hainler bir yerde, gerçek vatanseverler "ucuz tehditlerinizi yemeyiz. topunuz gelin..." diyenler bir yerde...

  bu ülkenin birlik olması, birliği bozanların birliğin karşısında duranlara katılmasından geçmektedir.
 • katıldığım iddia.
  ben de nasıl bir günde birlik olacağımızı merak ediyorum.
  savaşta , işgalde bile suçlu arayacak, düşmanı haklı görecek insanlar var.
 • kafir, terörist, bölücü, gavur, kamalist, cehape'li diye bok attığınız hür düşünceli vatandaşlarınızdan şimdi destek mi istiyorsunuz?

  sizin dünya lideriniz var, köprüleriniz, yollarınız, türbanlı bakanınız, papaz eriğini imam eriğine çeviren tübitak'ınız, diriliş ertuğrul'unuz, arda turan'ınız... yallah kendi mahallenize!
 • olur merak etme dediğimdir, zamanı geldiğinde birlik olur hiç süphem yok. nasıl ki kıbrıs harekatı sonrasında sağcısı solcusu ecevit'e destek olduysa bunda da olur. o gün ambargo uyguladılar, şimdi ise tehditini yapıyorlar. dik durup eğilmemek önemli.
 • çünkü 15 yıldır herkesi kutuplaştırdınız!
  ötekileştirdiğiniz insanlara fetöcü dediniz! .
  çapulcu dediniz!
  merak etmeyin bu ülke insanı ne zaman nerede bir olacağını bilir ama liyakatsız adamları bu ülkenin bakanlığına , bürokrasisine getirip onların mallıklarının ceremesini ben-biz çekmek zorunda değiliz.

  sen önce zafer çağlayanı yargıla!

  sen önce damadını bakan yapmaktan vazgeç! ( bank asya'da hesap açtı diye içeri attın damadın fetö okullarından mezun oldu)

  sen önce memur alımında liyakata dikkat et! (akp il başkanlıklarına bırakılan cv ile işe alım yapma)

  inşaat ekonomisi yaratıp nerede şerefsiz haysiyetsiz işe yaramaz cahil varsa zengin ettin.

  ben bu ülkenin bayrağına ,toprağına canımı veririm de size asla vermem! 250 şehit verilirken senin bakanın meclis otoparkında saklanacak yer arayacak sonra bana vatan millet sakarya edebiyatı yaptıracaksın!
 • çok doğru bir iddiadır. müsebbibi rte beyefendidir.
 • 70' li yillarda da benzeri olan durum. orasi anarsi ve yokluklar ile askeri darbeye kadar varmis idi. bu ucluden tekinin bile olmasi cok buyuk sikintilar yaratir. genc nesilden kimileri bekliyor boyle durumlari ama, aman aman diyelim.
 • en kötü günümüz kendi vatandaşlarının sürekli dalga geçtiği, televizyonda hollywood yıldızlarının küfrettiği kendi bilmez bi adamın sosyal medyadan tehdidiyse eğer gerçekten farklı pencerelerden dünyaya bakıyoruz.

  birlik olamamızın nedenini de halkı ayrıştıran dünya liderimize sor delikanlı.
 • "türkiye'nin birlik olması" takıntısı kadar tuhaf değildir. neden birlik olmamız gerekiyor? gerçekten, niye? ya da birlik olmaktan anladığınız ne? ben de bunu anlamıyorum.

  memlekette güvenlik açığı varsa, terör saldırısı varsa, darbe girişimi varsa, tarikatların idari teşkilata çöreklenmesi varsa, uluslararası kriz varsa devlet çözer. zaten bu nedenle vatandaş bazı yetkileri devlete devretmiştir.

  vatandaşın yapması gereken hiçbir şey yoktur.

  ha ne zaman devletin bu işi beceremediği anlaşılır, vatandaşa iş düşer. vatandaş, demokratik haklarını kullanarak devleti yönetenleri değiştirir.

  baktı ki hiçbir yönetici ile olmuyor bu iş, devlet sistemi, memleketin devlet geleneği kökten çürümüş, o zaman da vatandaşa iş düşer.

  ama böyle bir durum yok değil mi allah'a şükür? o zaman yaslanın arkanıza çayınızı, kahvenizi için yağmur sesini dinleyerek, huzurla. ne derdiniz var da memlekette bu nitelikte bir sorun varmış gibi, devleti yönetenler basiretsizmiş gibi, devlet idaresi sorunluymuş gibi, devlet yetkilerini doğru kullanamıyormuş gibi davranıyorsunuz anlamıyorum ki...

  yok yani nedir, devrime mi çağırıyorsun yoksa? devlete devrettiğimiz yetkileri ele alma zamanıdır mı diyorsun? anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı bir hareket mi planlıyorsun yoksa?

  vatandaştan, bireyden bunun ötesinde hiçbir şey istemeye hakkın yok. yok eğer bunu istiyorsan, söyle, bilelim. ama yavaş gel de ayağın tck dördüncü kısım beşinci bölüm'e takılmasın.
 • 5.8 milyon hdplinin terorist,
  12 milyon chp’linin gizli terorist, vatan haini,
  5 milyon iyiplinin kripto fetocu ilan edildigi ulkede normaldir.

  en az 25 milyon resit vatandasi sistemin disina itmeye kalkip, dogrudan ya da dolayli yoldan terorist ilan edersen sonuc bu olur.