şükela:  tümü | bugün
 • varsa bile gayet normaldir.

  emin olun ermenistan'da büyük bir deprem olsa nasıl yardım edileceğinin de planları vardır. devletler böyle şeyler yaparlar. onların da bizi nasıl işgal edeceklerine dair planları vardır.

  bu ülkeyi kötülemek için bir bahane değildir.
 • olmaması hata. türkiye'nin vizyonu ege'den hazar'a türk devletini kurmak olmalı.
 • olası azerbaycan saldırısına karşı planlanmış olabilir. karabağ ve hocalı örnekleri çok yakın zamanda, gözümüzün önünde olan hadiseler.

  edit: bir arkadaşın uyarısı üzerine kanlı ocak saldırısına değinmeden geçmek olmaz. 20 ocak 1990 tarihinde ermenistan tarafından yapılmıştır. ermenistan'ın planlarına değinmeye gerek yok. ermenistan'ın mazisi planlarını gün gibi ortaya çıkarıyor.
 • türkiye'den açıklama bekiyorlarmış açıklama :

  sanki sizin türkiye'yi işgal planınız yok amk.
 • mesele türkiye olunca fethullahçılarla taşnakçıların nasıl birleşebildiğini gösteren haber.

  abdullah bozkurt isimli orospu çocuğunu ciddiye alıp haber yapmak da ne bileyim.
 • kağıt üstünde kalacak planlardır. ortada 100 yıldır çözülememiş bir ermeni sorunu varken ermenistan'a dokunmaya kalkmak türkiye haritasının değişmesine kadar gider. bu şartlarda türkiye ermenistan'ı işgal etmek bir yana, sınırın diğer tarafına taş bile atamaz. bunun birçok sebebi, farklı boyutları var.
 • türk silahlı kuvvetlerinin tüm komşularımız ile oluşabilecek çatışmalara karşı her zaman harekat planları hazır tutulur. bunda garip bir şey yok yani.

  mesela sanıyor musunuz ki atıyorum, yunanistan ile birden bir kriz oldu çatışma çıktı alelacele birden askeri planlar yapılacak. hayır her sene düzenli olarak mevcut yağış ve nehir yükseltisi şartlarında meriç ve diğer nehirler nasıl geçilir. mevcut şartlarda hangi birlik nasıl hangi birliğe karşı çatışacak, neyse kısaca sanki savaş varmış gibi planlar yapılır. savaş olmaz ne ala biz eşeğimizi sağlam kazığa bağlayalım da

  edit: savunmayı kale duvarı örmek sananlar için; savunma planı saldırı da içerir tabi ki. en iyi savunma sana saldıracağını bildiğin hedefi yerinde imha etmektir. tenis mi oynuyoruz sanki, onlar atacak biz karşılayacağız gibi bir mantık yok
 • >ermenistan kelimenin tam anlamıyla türkiye topraklarının yarısında hak iddia eder
  ekşi sözlük yazarı:

  >türkiye en ufak bir kımıldama emaresi gösterir
  ekşi sözlük yazarı: "hurrrr durrrr bu hiç barışcıl değil hüüü"

  amına kodumun riyakarları sizi
 • savunma plani ile isgal plani arasinda fark vardir. her devlet savunma plani yapar. olasi her tehdit icin hazirlik yapar. unuttugunuz nokta her devlet isgal plani yapmaz. ısgal etmek ile ulkeni savunmak arasinda dev fark vardir. yine embesil yazarlar her devlet yapar goygoyuna girmis. o dediginiz savunma planlaridir.
170 entry daha