şükela:  tümü | bugün
  • - öğrenilmiş ucuz pr, hastalıklı eski zaman romantizmi, evrensel hiçbir değere sahip olmadan ve üretmeden kendini küresel güçmüş gibi hissetmenin en hamasi ve basit yolu olması.
  • (bkz: ümmet)

siyasal islam icin ummet cok onemli bir olgudur ve her firsatta ic propaganda icin kullanilir.

ezilmis bir filistin bulunmaz hint kumasidir. ezilmemis olsa zaten yeser erefet falan diyoduk.
  • sadece aşk ile sınırlı olan durumdur. o da türkiye'deki oy menfaatleri içindir. yoksa yardım ettiğimiz falan yoktur. her gün küfür ettiğimiz abd bile türkiye'den daha fazla yardım etmiştir.
  • dış işleri açısından türkiye israil ilişkilerinde kullanılan bir tür kozdur.
    yani israil'le yapılan herhangi bir pazarlıkta kullanılan bir koz. büyük bir koz değildir israil açısından.

iç işleri açısından da ülkemizdeki garibanların dini duygularından ötürü gaza getirmek için kullanılan bir koz. yani mesela bir yolsuzluk meselesi var halkın sorguladığı ama mitinge çıkıp "biz filistinli kardeşlerimize şöyle yardım ediyoruz böyle yardım ediyoruz" derseniz yüreği kabaranlar yolsuzlukları sorgulayanları sakinleştirirler. "ya dur boş ver sorgulamayı bak adamlar filistinli kardeşlerimize yardım ediyorlar boş ver yolsuzlukları" derler.

bu arada bizden başka da filistine prim veren neredeyse yok çünkü filistinliler zamanında topraklarını yahudilere satmışlardır. satmasalardı oraya göç edemezlerdi. aynı trabzonda ve rizedeki türklerin evleri toprakları suudilere sattığı gibi.
  • myanmar / arakan sırayı kapmistir.
    yeni trend rohingya/myanmar/arakan
  • müslümanların dünyada sadece başka müslümanların dertleriyle ilgilenmesinin sonuçlarından biri. sonra da dünya neden tepkisiz kalıyor lafları. evet, çok inandırıcısınız. bu arada arap kardeşlerimiz hariç demek lazım. çünkü onlar kendilerinden başka kimseyle ilgilenmiyor.
  • ülke yönetiminin son 10 yıldır süregelen ezilen sünni müslümandan yana olma goygoyunun bir sonucudur. one minute, özgür filistin, katil israil, dök dök kolaları dök diye işe başlayıp, katil esed, rabia, diktatör sisi, stratejik serinlik, arakan müslümanları derken bir tarafımıza kaçan 3 milyondan fazla suriyeli ile devam etmiştir.
  • filistin davası'nı, suriye'deki esad karşıtı islami terörle karıştıranların asla anlayamayacağı sebeptir.