şükela:  tümü | bugün
  • 26 haziran 2020 tarihli resmî gazete'de yayımlanan "türkiye cumhuriyeti tarafından filistin devleti’ne covid-19 salgını sebebiyle destek olunması amacıyla 5.000.000 abd doları tutarında nakdi hibe verilmesine ilişkin anlaşmanın yürürlüğe girmesi hakkında karar (karar sayısı: 2663)" ile birlikte filistin'e 5.000.000 (beş milyon) abd dolarının nakdi hibe olarak verilmesine ilişkin hibe antlaşması yürürlüğe girmiştir.

ilgili karar metni resmî gazete'nin internet sitesinde yayımlanmıştır: karar metni (pdf)
  • karşılığı türkiye'nin yaptığı sınır ötesi hareketları kınama ile gelecek olan hibe.
  • 770.000 pound tutarındaki fatih sultan mehmet portresini ibb'nin alması olayına masraf, israf, gösteri vb. diyen sözde muhalifler ve münafık aktroller burada mı?
  • versin, benden kestiği paralarla verecekse en azından filistine versin, kendi lükslerine harcayınca ya da ingiltereye (!) yardjn gönderdiklerinde daha çok sinirleniyorum
  • sıkıntı yok ya. bi kısmıyla da ermeni soykırımı anma pulu basarlar ne olacak?
    bizde para bok gibi görsel

edit: arkadaşlar herkes pul mevzusuna takılmış. git şimdi ptt resmî sitesisie de ki “erhan mahmut’un kulağını yakarken ortam koptu” diye. sadece kaç adet bastıracağının fiyat listesi var.

anı pulu da bastırırsın düğün davetiyesi de.

bıyıklı apo posterini yarrak bastırırsın. hele sağına soluna “biji apo” altına “allah’ın belası tc” falan yazdıramazsın. devlet politikası müsade etmez. ama filistin devlet politikası müsade ediyor. bu pullar basıldı ve insanların gözüne sokulmak üzere davetiyelere yalanıp yapıştırıldı yahu

tamam allah cezasını versin yahudisinşn de el mahmut mu ne sikismseler de olan biten bu tabi

adam teyit.org’dan bakmış “yalan söylüyorsun “ diyor. lan sana yalan borcum mu var benim amk ergeni? parasında anlaşırsak damgasını da damgasısızına da göndereyim o pulun

bu z kuşağı ağır mal çıktı ya
  • benim filistinli kardeşlerim yesin içsin. suriyeli kardeşlerim de yesin içsin. diğer arap kardeşlerim de yesin içsin.

türkler mi? boşver onları.
  • ermeni soykırımını kabul edenler arasında olan ülke
    vatandaşa kesilen sokağa çıkma yasağı paralarını harcasınlar
    birde bekle gör enflasyon dolar niye yükseldi
  • anasını sikeyim ben böyle işin. yazacak bir şey bulamadım bundan sonraki ifadelerim gözaltına alınmama sebep olur, o derece nefret ettim.
  • bugün yürürlüğe giren milletlerarası antlaşma uyarınca covid-19 kapsamında filistin devletine 5.000.000 dolar verilmesi durumudur.
    yanarım yanarım türk milletinden dilenerek alınan paraların araplara verilmesine yanarım.
    ne desem boş, ne desem silivri.

kaynak
  • şahsım cumhuriyetlerinde halkın vergisiyle sadaka verilmesi default'tur.

primi şahsın bizzat kendisi alır... sizin üzerinizden!