şükela:  tümü | bugün
  • ankettir.
  • düşünme tembelliği ve iletişimsizlik...
    cep telefonu, anlık ileti programları, sözlükler, forumlar varken iletişimsizlik evet...
    karşımızdakini anlamadan dinlemeden savunmaya geçiyoruz veya saldırıyoruz. cep telefonuyla sokağın ortasında "sen bi sus" diye çemkirirken, bilgisayar başında sinirden salyalarımız aka aka hergün gördüğümüz veya hiç görmediğimiz insanlara yazı yazarken bir kere uzlaşmayı düşünmüyoruz. insanlara önyargıyla yaklaşıyoruz, tarafsız olamıyoruz. tabi ki insanın önce kendi benliği vardır ama sosyal çevre olmadan da yaşanmaz olduğunu unutuyoruz. söz gümüşse sükut altındı hani?
    düşünmüyoruz neden?
    televizyon veya internet başında uyuşma yolunda hızla ilerliyoruz. gudik sabah programlarında iletişimsiz insanları izlemeyi, internet sitelerinde aslan kesilmeyi, bir milyon insanı sanalda toplamayı, en ciks (!) fotoğrafı koymayı maarifet sayıyoruz. eskiden magazin haberleri bile gerçek insanlar üzerine yapılırdı düşünün artık o derece ki magazin programları bile diziler üzerine yani ne olacağı belli senaryolar üzerine dönüyor. durup da ne izliyorum ben demiyoruz.
    evliliğin sevgi, saygı, emek isteyen bir kurum olduğunu unutup televizyonlara veya insanlara çıkar malzemesi olarak kullandırıyoruz. sağ elimizin verdiğini sol elimizin görmemesi gerekirken bas bas bağırıyoruz televizyonlarda ve bu insanları alkışlıyoruz. değerlerimizi düşünmüyoruz.
    ayağımızı yorganımıza göre uzatmak varken bankaları, tefecileri; ülke olarak bakarsak imf yi peşimize takıyoruz, hayatımızı yaşıyoruz ama hepsinin karşılığı olduğunu unutuyoruz, verilenin karşılığı istenince sızlanıp duruyoruz. durup da ne alıyorum ben? maaşım karşılar mı? diye düşünmüyoruz. çağa ayak uydurma ile yozlaşmanın, kendimizi bozmayalım derken geri kaldığımızın farkında değiliz bile...

sadece düşündüklerimi ve hissettiklerimi söylüyorum, burda aslan kesilip kendi yazdıklarımla çelişmiyorum merak etmeyin sevgili okuyanlar.
    sözlükteki iletişimsizlik ve düşüncesizlik nedeniyle yazmamaya inat etmiştim ama artık olaylar üzerine, okuduklarım üzerine dayanamadım. kusura bakma içimdeki keçi ve diğer tüm keçiler bu kadar koyunla yaşamaya daha fazla dayanamazdım...
  • bir takım orospu çocuklarıdır.
  • genç kızlarımızın büyük bir kısmının, yakına kadar, başörtüsü sebebiyle üniversitelere alınmaması
  • açık ve net dini kendine hem silah hemde kalkan olarak kullanan kendi dininin ticaretini yapan. kendi dininin yada mezhebinin üyesi veya yandaşı olmayan kişileri hor gören. dış güçlerin(!)* bir dediğini iki etmeyen rrrssspu çocukları yüzündendir.
  • yeterince namaz kılmamamız ve hindu olmamamız.
  • bu dünya'yı genelde milletin pek sallamaması çoğunluğun tek amacının ahiret olması
  • emrin liyakatı ezmesidir