şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ciddi anlamda uzun zamandır merak etmekteyim!

  neden salmıyoruz milyonlarca göçmeni avrupa birliği ülkelerine? bırakalım gitsinler hem kendilerini kurtarsınlar, hem bizi!
  demiyorum ki geri gönderelim sonuçta ülke denebilecek bir memleketleri kalmamış ama neden avrupa'ya gitmelerine engel oluyoruz?

  çok medeni avrupa halkı onları aralarında istemiyormuş! bu yeterli bir sebep değil ki!
  ak parti hükümeti para ve vize serbestisi anlaşması yapmış! tayyip kendi söylüyor para vermediklerini ve ab liderleri kendileri söylüyor vize serbestisi diye bir şey kesinlikle olmayacak.

  hani ekonomik olarak güçlü olsak, toprağımız bol ve insanımız az olsa tamam diyecem ama o da yok!

  ucuz iş gücü desem, zaten işsizlik almış başını gitmiş. genç işsizliği ülkede %20-25 lerde!

  neden lan neden?
 • bir sonraki seçimde azalan seçmenlerin yerini dolduracağı için şeklinde cevaplanabilecek soru.

  bütün yatırımlar onun için.
 • roush wet
 • 2016 nın sonuna doğru 2017 de gerekirse askıya alırız anlaşmayı demişti sonra konu kapandı islamiyetin avrupa da yeniden doğacağını hepimiz okumuşuzdur suriyeli kardeşlerimizi avrupaya salmayarak bir nevi islamiyetin ilerlemesini de engellemiş oluyoruz diye düşünüyorum
 • bizim beyaz yakalıların da suriyeli ayağına sıvışmaya çalışacağından korkuyorlar herhalde.
 • o iş için para aldık diye biliyorum ben
 • türkiye onları saldığı anda bir kaç tane nifak tohumunu içimize serpip türkiye'de bir iç karışıklık yaratma riskleri olduğu için. bu iç karışıklığının ekonomimize zarar verme riski, ülkeyi cart diye ortadan ikiye bölme riski ve bir de bunların üstüne birilerinin demokrasi getirme bahanesini bulma riskleri vardır. herkesin kendi çıkarı için birbirinin tepesine basmaya beis görmediği, basamadığı yerde de insanlık dersi verdiği dünya gezegenine hoş geldiniz.

  ha bir de 3 milyon tane savaştan kaçmış insana bir lokma ekmek versen karşılığını fazlasıyla talep etme hakkına sahip olursun ama insani standartlar doğrultusunda. 3 milyonluk savaş mağduru, karşılığında onlara güvenli bölge ver ve ucuz iş gücü elde et. üremelerini de dengele ki sağladığın eğitim,sağlık vs hizmetlerinden insani standartlara uygun faydalanabilsinler. başkalarına sağladığın hizmetleri elde etmek için hesaplayamayacağın yöntemlere kalkışmasınlar. ha bu hesaplayamadıkları şeyler için kuantum bilgisayarlarını geliştiriyorlardı sahi. fakat ona biraz daha var bir saniye.

  yani ne yapalım anlamıyorum ki, biri diyor çöpe atalım, ırkçı mısınız gaddar mısınız oğlum siz, diğeri diyor tepemize oturtalım, bu da apayrı bir kafa. olm şunun ortasını bulamıyorsanız beni işe alın düzeltiyim ülkeyi. yoksa gidip aynılarını başka ülkelerde yapmaya çalışacam. napayım yani düzeltme tamir etme potansiyelimi görmezden gelerek mi yaşayayım. onlar da bana çay ocaklarını düzelttirirler herhalde. çay ocağı mühendisliği.
 • geri kabul anlaşması. evet maalesef erdoğan yine kandırıldı. ne vaadedilen yurocuklar verildi, ne vizesiz dolaşım serbestliği sağlandı. salsak şimdi biz oyunbozan oluruz. kandırıldığı ile kaldı reis.