şükela:  tümü | bugün
  • son bir kaç senedir yavaştan, yok lan ne yavaştanı bayağı gümbür gümbür olan şey.

gündüz vakti hava karardı, bildiğin tropikal kuşağa girdik, bi kaç seneye her yer muson olcak. kasımpaşa'da hortum oluyo. holivut filmine döndük.

hepimiz ölücez!
  • ülkede ağaç kalmamasının ve her tarafa beton yığılmasının bir sonucudur.

iyi lan iyi ananas ucuzlar'cılar ile süper lan kahve, hindistan cevizi yetiştiririz'ciler gelir birazdan.

(bkz: vaziyet alın)
  • (bkz: köpürtmesi)
  • akp ve kurmaylarının olaya yaklaşımı "hey be bakın gördünüz mü çiftçimiz artık mango yetiştirebilecek bu ne kutlu gündür" seviyesinde olacaktır.
  • insanların belediye otobüsü çarpması, yanması gibi uydur kıytır nedenlerle öldüğü bir ülkeye hortum, yıldırım gibi ölüm nedenleri getirerek hava katacaktır. koca hortumdu karşı koyamadık denir, aciz durmaz en azından.
  • betonlaşma sonrası tropikal iklim değişikliği olsaydı , manhattan da sokakta yürüyemezdin. o yüzden o algı doğru değil. yeşilin binlerce tonu varsa , hepsini barındıran bir yerde yaşıyorum. hatta eko sistem o kadar korkunç ki , arka bahçem de gördüğüm hayvanlar bir olsa ortalama 2 saat içerisinde ailemi yerler. ama bu kadar yeşil olmasına rağmen ortalama her yıl büyük fırtınalar ortasında kalıp , ciddi ciddi sığınaklar da yaşamak zorunda kalıyoruz. o yüzden beton diktik , ondan dolayı hava değişti demek doğru bir yaklaşım değil. ama dersen bu yağışların doğru toplanıp barajlara altyapıya aktarılması işini kimse beceremedi.evet bu doğrudur. istanbul gibi ortalama yağışın az olduğu şehirlerin çok iyi su toplama ünitelerine ihtiyacı vardır.eğer bunu becerebilen bir belediye başkanı olsaydı eminim ki kimseden oy alamazdı ama istanbul'da da kimse susuz kaldık demezdi.