şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle nato nedir ?
  nato sovyet yayılmacılığına karşı kurulmuş bir paktır. bizim böyükler soğuk savaş döneminde demir perde altına gitmemek için kore savaşına asker göndererek girdiği bir pak.

  bugün olan durum ise bir silah pazarı ve bir himaye , çıkmaya çalışanın çoğu zaman kellesinin alınacağı bir mafya oluşumu . peki nato'nun bize ne faydası var , rusya'nın bize ne faydası var.

  öncelikle konjektüre uyup rusya güzellemesi yapmadan önce , büyük babası kosova'dan gelmiş biri olarak , rusların sırpları nasıl desteklediğini ve orada yaşanan soykırım ve katliyama nasıl ortak olduğunu hiç bir zaman unutamayacağım . duyguları konuya karıştırmamak gerek ama yakın zamanda topraklarını genişletmiş tek ülkede rusya'dır . bunu kırım'ı ihlak ederek yaptı , ukrayna'nın doğusunda savaş çıkardı , gürcistan'a abhazya bölgesine girdi ve askeri gücünü fütürsüzce kullandı.

  nato ne yaptı ? petrol uğruna ve rusya'nın kominist dinsiz hegomanyasına girmesinler diye orta doğuya siyasal islamı saldı , iran'da hümeyni'yi bizde fetrullah'ı besleyip büyüttü . onun dışında da siyasi islamcılara hep destek oldu diktatörler yarattı , onları birbirine karşı ve halkı da onlara karşı kışkırtıp çok ciddi silah satıp para kazandı , çıkardığı karışıklıklar sonucu diktatörlerin sert müdahalelerini fırsat bilip demokrasi getirdi ve petrol kuyularına çöktü .

  siyasi islam'ın görevini tamamlaması ile ılımlı islama geçiş için bir islami nefret figürü olan işıd'ı yarattı ve yaydı , bununla savaş içinde dinsiz özgürlük savaşçısı dedikleri karşı terörist grupları silahlandırdı , bunları yaparken hep israil'in çıkarları ve sözde vaad edilmiş toprakları gözetildi. arap baharı adıyla iç ayaklanmalar organize edildi.

  bizim özelimizde ise rus uçağı düşürülüp araya düşmanlık sokulup bu yetmediği noktada uzun yıllar boyunca türkiyenin omurgasına yerleştirdiği siyasal islam imamı fetrullah ile kesin vuruşu yapmak istedi o da olmadı.

  bu durumda türkiye ne yapsın ? nato'da kalması kesinlikle bağımsızlığına tehdit iken , diğer türki cumhuriyetler gibi rus boyunduruğuna mı girsin ?

  asiye nasıl kurtulur ? yorumlarınızı rica ederim
 • türkiye’nin nato’da kalması bir saçmalık değil, tarihi zorunluluktur. türkiye, kabul edelim ya da etmeyelim, kırım savaşı’ndan sonra ve ikinci dünya savaşı boyunca sürdürdüğü denge politikasını bugün yine ayni ustalıkla götürmeye çalışmaktadır. rusya’ya karşı nato, abd’ye karşı da rusya bugünkü politikanın kilit taşıdır.
 • natodan çıksak 2 ayda: 01 moskova, 02 st. petersburg, 03 volgograd, 04 ankaragrad...
 • rusların sıcak denizlere inme politikası vardır.istanbul ve boğazlar üzerinde tarihi emelleri vardır ve bunlardan vazgeçmiş değillerdir
  sikerler oğlum sikerler hem de çok pis sikerler akıllı olun
 • - birinci dünya savaşında nufüs ve enerji yollarını kaybettin.
  - sıcak denizler için ana unsur olan karadeniz-akdeniz bağlantını açtın. ekonomik olarak en büyük kanallardan biridir. (bizim için)
  - askeri olarak techizat ve yenilik kısmından uzaklaştın.

  buda ülkenin ekonomik ve askeri olarak güçsüz olmasını sağladı. allah'tan 2. dünya savaşında biraz dirayet göstererek geri kalmışız. şimdi 2. dünya savaşı bitti ve hala ülkede doğru dürüst ekonomik ve askeri ilerleme yok. ingiltere güçsüzleşmiş, almaya bitmiş halde. rusya almanya ile savaşında büyük kan kaybı yaşadı. (evet ekonomik kayıp yaşadı).

  ya o dönemin en güçlü paktına yanaşacaktın, ya tarafsız kalacaktın. tarafsızlık durumunda varşova paktı seni lime lime yerdi şekerim. bildiğin afganistan gibi bir ülke olurdun ki, afganistan yine şanslı yunan faktörü yok şekerim.

  ayrıca boş geç artık rusyayı, yakında uzaklardan büyük bir pakt daha çıkar bak gör o zaman şenliği. ;)