şükela:  tümü | bugün
  • bakıyorum gündeme, kriz haberlerine ve tl değer kaybına ortalık fena karışık. ama krizin varlığından şikayet eden vatandaş "tayyip gitse kim gelecek" diyor. bunu son 1 haftada akp seçmeni bir mhpliden ve sülalesi chp'li bir arkadaşımdan duydum. bu tam anlamıyla öğrenilmiş çaresizlik sanırım.
  • doğru tespittir.

    suyun bir huninin dibine yaklaşması gibi ülkenin de girdaba girdiği ve huninin deliğine yaklaştığı şu günlerde, daha fazla kendini hissettiren duygudur.

    tam da böyle bir ortamda muhalif siyasi partilerin ortaya çıkıp millete bir şeyler söylemesini bekliyorsunuz. mhp başkanlık görüşmelerine devam edip, avrupa parlamentosuna kimsenin okumaya tenezzül etmeyeceği galiz mesajlar gönderiyor, hdp'nin çoğu milletvekili içerde, tutuklu. iktidar en yıprandığı ve artık dikiş tutmaz dönemini yaşıyor. mensuplarının tamamının yüzü eskimiş durumda. kimse ekranda bir bakan görünce ciddiye alıp dinlemiyor.

    chp ise en karanlık günlerde toplumun sıkıntılarına, hak ihlallerine yetişmeye çalışıyor ama bir şeyi eksik yapıyor. işin mağduriyet ve eleştiri kısımlarında çok oyalanıyor. chp aynı derecede yeni bir ekonomik yol ve dış siyaset umudu aşılamak zorunda. ülkenin unuttuğu ve özlediği atılımları tam da bu günlerde vadetmesi çok büyük etki yaratacaktır. toplum şu anda sanayi yatırımlarının, teknolojik gelişmelerin, avrupa birliği adaylığının konuşulduğu günlerin özlemini yaşıyor. birileri bu topluma bu ışığı tam da bu günlerde verebilirse bu çaresizlik duygusu yerini ciddi bir yenilenmeye bırakabilir.