• yazar yazısını yazdığı andan şu ana kadar kur 3,51 den 5,57 sınırına geldiğine göre, iflas etti diyemesek bile maalesef çok sert bir ekonomik krizdeyiz diyebiliriz.

edit: ben yazana kadar da 3,59 sınırını görüp 3,5550 ye düşmüş kur.
  • bu sene itibariyle gümbür gümbür gelendir.

erken seçim öncesi akp'nin elde avuçta ne kaldıysa satıp bitirip ardından gelen hükümet, meclis ve başkanın kucağına sıfırı tüketmiş bir ekonomi bombası bırakmasıyla yapacak başka bir şey kalmaması durumunda ortaya çıkmıştır.
  • seçimden sonra olması maalesef güçlü bir ihtimal gibi duruyor
  • yaşam destek cihazına bağlı bir şekilde uzun süredir yaşıyor ama seçimden sonra muhtemelen ekonomi iflas edecek.
  • türkiye...

bulunduğu konuma bir bakar mısın? sanki dünya'nın göbeğinde. ne ararsan var.

verimli topraklar...
    turizm'in her çeşidi...
    su...
    güneş...
    rüzgar...
    sadece maden işine girse kafaya oynar.
    genç nüfus...
    krizlerde yoğrulmuş tecrübeli orta yaş nüfusu...

gel gör ki bu ülke, tüm bu kaynaklara rağmen iflasın eşiğinde. bu ülkeyi iflasa sürüklemek için gerçekten özel bir çaba harcanması lazım. çünkü şu resimde ülkeyi kendi akışına bıraksanız bile iflas etmesi imkansız. bu kadar kaynağa sahip dünya üzerindeki ülke sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

peki bu ülke neden iflas ediyor? cevabı çok basit. bunun için özel bir çaba harcanıyor.

tarımın ırzına geçiliyor. turist gelmesin diye elden ne gelirse yapılıyor. enerji kaynakları ve madenler birilerine peşkeş çekiliyor. genç nüfus imam hatiplere tıkılıyor.

varılmak istenen nokta ne olabilir? ülkeyi batırmaktan başka akla hiç bir şey gelmiyor. çünkü bu ülkeyi batırmak için gerçekten kafasına basmanız lazım, yoksa kolay kolay batmaz.
  • iflas etmişten çok iflas erteleme ya da konkordato kapsamında bir ülkeye benziyoruz.
  • hala etmedi mi ?
  • anadolu gibi coğrafya'da bu duruma da ancak biz gelebilirdik sanıyorum, sunduğu potansiyele rağmen dibi boylamakta bir çeşit başarıdır, hoş ne zaman dip yukarısına çıkıldı ki. üzülüyorum, anadolu anadolu olalı böyle zulüm görmedi.
hesabın var mı? giriş yap