şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2017 sonlarına doğru kamu çalışanları ve emeklilere maaş ödemesi yapamayacak hale gelebileceğinden endişe duyduğum iflas durumudur.
  hele polislerin maaşları aksarsa o zaman görmek isterim milli iradeyi, demokrasi güvercinlerini.
 • yazar yazısını yazdığı andan şu ana kadar kur 3,51 den 5,57 sınırına geldiğine göre, iflas etti diyemesek bile maalesef çok sert bir ekonomik krizdeyiz diyebiliriz.

  edit: ben yazana kadar da 3,59 sınırını görüp 3,5550 ye düşmüş kur.
 • tayyo sever böyle eski püskü kelimeler, osmanlı mirasını. neyse efenim. son sürat duyunu umumiyeye doğru gitmekteyiz. tayyo artık övünmeye başlar. "ülkeye duyunu umumiyemi vardı önceden, biz getirdik duyunu umumiyeyi!!!!"
 • bu sene itibariyle gümbür gümbür gelendir.

  erken seçim öncesi akp'nin elde avuçta ne kaldıysa satıp bitirip ardından gelen hükümet, meclis ve başkanın kucağına sıfırı tüketmiş bir ekonomi bombası bırakmasıyla yapacak başka bir şey kalmaması durumunda ortaya çıkmıştır.
 • seçimden sonra olması maalesef güçlü bir ihtimal gibi duruyor
 • türkiye...

  bulunduğu konuma bir bakar mısın? sanki dünya'nın göbeğinde. ne ararsan var.

  verimli topraklar...
  turizm'in her çeşidi...
  su...
  güneş...
  rüzgar...
  sadece maden işine girse kafaya oynar.
  genç nüfus...
  krizlerde yoğrulmuş tecrübeli orta yaş nüfusu...

  gel gör ki bu ülke, tüm bu kaynaklara rağmen iflasın eşiğinde. bu ülkeyi iflasa sürüklemek için gerçekten özel bir çaba harcanması lazım. çünkü şu resimde ülkeyi kendi akışına bıraksanız bile iflas etmesi imkansız. bu kadar kaynağa sahip dünya üzerindeki ülke sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

  peki bu ülke neden iflas ediyor? cevabı çok basit. bunun için özel bir çaba harcanıyor.

  tarımın ırzına geçiliyor. turist gelmesin diye elden ne gelirse yapılıyor. enerji kaynakları ve madenler birilerine peşkeş çekiliyor. genç nüfus imam hatiplere tıkılıyor.

  varılmak istenen nokta ne olabilir? ülkeyi batırmaktan başka akla hiç bir şey gelmiyor. çünkü bu ülkeyi batırmak için gerçekten kafasına basmanız lazım, yoksa kolay kolay batmaz.
 • ne yazık ki osmanlının son dönemlerini yaşıyor gibiyiz. her taraftan köşeye sıkışmış durumda ülke.
 • iflas etmişten çok iflas erteleme ya da konkordato kapsamında bir ülkeye benziyoruz.