şükela:  tümü | bugün
 • ekonomide rakamlarla oynama ile bir yere varılamayacağını idrak edemeyenlerin ab ve abd ile biraz daha papaz olması durumunda üç vakte kadar vuku bulacak gelişme. at fava bekle.
 • mahfi eğilmez'in şu yazısı ve erdal sağlam'ın şu yazısı satır aralarından bu anlaşılıyor.

  konunun uzmanı değilim ama benim anladığım, diğer ülkeler varlık fonunu şu şekilde kullanıyorlar:
  devletin bazı kurumlarının ihtiyacından fazla bir miktar parası var. uluslararası piyasada hızlı hareket ederek bu parayı daha verimli kullanmak için üzerindeki resmi devlet kontrolünü (sayıştay gibi) biraz gevşetiyor ve uzman ellerin kontrolüne bırakıyorsunuz. bu uzman kadro, bu ihtiyaç fazlası nakdi kullanarak, gelecek ve kar vaat eden sektörlere ve firmalara fonlama yapıyor.

  gelelim bizdeki uygulamaya:
  bizim fon, varlıkların mevcut ve ihtiyaç fazlası nakdini kullanarak yatırım yapacağı yerde, varlıkların kendisini teminat göstererek borç almaya hazırlanıyor (al sana bir eksi). keza, bizim fonun uzman kadrosunda yiğit bulut gibi bir adam var; ki, bu şahıs, geçmişte tv ekonomi programlarında elle tutulur hiçbir şey söylemeden kendisine çok biliyor havası vermeyi başarabilen, telekinezi ile insanların birbirini öldüreceğini düşünen biri (öncekinden daha büyük bir eksi puan daha).

  sonumuz hayrola.