şükela:  tümü | bugün
  • ıncirliğin önemini yıllar önce kaybetmesi diye bir durum söz konusu değildir. abd gibi tamamen finansal planlarla ilerleyen bir ülke, önemini yitiren bir noktaya herhalde yılda milyonlarca dolarlık techizat ve lojistik desteği yapmayacağı, asker konuşlandırmayacağı ortadadır. planlarına göre önemi abd'de saklıdır.
  • 1- incirlik eskisi kadar önemli değil (1970'lerdeki kadar)
    2- ondan da önemlisi, incirlik nato üssü. sadece abd'yi değil ittifakla olan tüm bağını koparıp atmak demek. abd nato'nun ana öğesi evet ama koskoca ittifakı ikili ilişkilere meze etmenin çok gereksiz ve çok büyük bir maliyeti var.
  • incirlik türkiye'nin büyük kozu mu? yani şaşırıp kalıyorum artık. adamlar öyle bir anlatıyor ki sanki biz incirlik'i kapatsak amerika başını taşlara vurup canım türkiye diye ağlayacak. toprak ve yatırımlar zaten onların değil mi? bu nasıl bir mantık?

yakın zamanda burada ben modayla sanatla ilgili falan yazardım profilim gazetelerin üçüncü sayfasına döndü... dram ve kriz doldu ne diyim ki...
  • incirlik türkiye'nin elinde bulunan en büyük kozdur. abd'nin olası bir ermeni soykırımını tanıma hamlesine kadar gündeme geleceğini sanmıyorum.
  • karşı yaptırım olarak türkiye'nin ya da erdoğan'ın, ağzından çıkan her kelime kanun olduğu halde '1 ay içinde incirliği boşaltın' diyememesi durumudur.
    sebepleri tartışılabilir.
  • türkiye'nin sürpriz ve orantısız direkt saldırılara karşı elindeki en büyük silahtır incirlik.

onu da kaybedersek açık hedef haline geliriz.
  • bunu diyen piçe sorsan hiç burger king'e gitmemiştir.
    incirlik kapanacak sen entry'ni amerikan malı olan iphone'da gireceksin sonra da vicdan masturbasyonunu yapıp rahatlayacaksın!
  • dolar 10 tl olur herhalde o zaman. parma düşünsene hesaplaması kolay. 50 cent olmuş 5 lira...