şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tabi amk. ver bombayı da bağlayalım üstümüze patlatalım.
  arap mı sandın lan sen bu milleti.
 • seçilen başbakan'ın altından koltuğu alınıyor, tüm bakanlar el pençe "ulan ne oluyor, bir gün sıra bana da gelir mi acaba" diyemiyorlar. diyemiyorlar çünkü düşünmekten aciz insanlar topluluğu olduklarının bile farkında değiller.

  hem de 1 attan düşen uzun sanılan kısa karakterlinin işgali altında inim inim inle türkiye.
 • 15 temmuz'dan sonra iyice kendini hissettiren gerçektir. hatırlarsanız saddam sonrası ırak'ta devlet dairelerinin yağmalandığı, dağıtıldığı devletin devlet olmaktan çıkarıldığı görüntülere şahit olmuştuk. daha sonra yok seçim yapıldı yok bu oldu felan denilse de hepimiz için artık ırak abd işgalinde karmakarışık bir yer olmuştu. (hala oranın ülke olduğuna inanın olduğunu sanmıyorum.)

  yine aynı şekilde hatırlarsanız 2003 yılında rte'nin de eş başkanı olduğu büyük ortadoğu projesi konuşulurken; ırak, mısır, libya, suriye ve türkiye diye bir liste dolaşıp duruyordu. listedeki ülkelerin sonuncusu türkiye'de 15 temmuz'dan sonra işgal altına girmiştir. ne hukuk var, ne güvence, ne devlete güven kimse kendini güvende hissetmiyor.

  tuhaf bir darbe girişimi ile (ilk başlarda fetocu sandığım ama bunun bahanesiyle ülkenin askeri kurumlarının tek tek lağvedilmesiyle artık tiyatro olduğuna inandığım) ülkenin tüm temel kurumları işlevsiz hale getirildi. hele ki ışidçı mıdır pkklı mıdır belli olmayan orospu çocuklarının teslim olmuş ve darbeden habersiz masum er ve erbaşlara kemerleriyle saldırıp dövüp aşağılaması ve bir askerin boğazının kesilmesi * * ile saddam'ın heykelinin yıkılması arasında ben pek bir fark göremiyorum.

  şimdi aklı oturmamış gerzekler bağlantıyı kuramayıp orduyu saddam'a benzettiğimi düşünebilir o gerzekler için açayım: saddam iyi kötü tartışılır bir ülkenin kendi kendinde, bağımsız olduğunun simgesiydi. aynı şekilde dünyanın prestijli, sayılı ordularından biri olan türk ordusunun mensupları kimliği, ne olduğu belirsiz hergele it kopuk takımı tarafından aşağılandı tüm dünya ülkeleri bu görüntüleri milyonlarca insana geçti... aynen yerlerde sürüklenen saddam heykeline terlikle vuran şimdi ışid tarafından sikilen gerizekalı arapların yaptığı gibi.

  şu an da sanıyor musunuz ki musul'a cerablus'a şuraya buraya gönderilen asker şehit olduğunda bu halkın içinin sızladığını... büyük bir kısmı(hep büyük resim gören bunlar) asker ölmüş yaralanmış sikinde değil. içten içe "oh bir darbeci daha geberdi" diyor.

  evet evet yanlış okumadınız ülkenin gerçek hali tamamen bu... 15 temmuz'da hükümete değil askere darbe yapıldı. ordumuz esir alındı.

  anlayana sivri sinek saz anlamayanın da amk.
 • yarın papazı salarlarsa kesin olarak kabul edeceğim gerçektir. abd bu kadar üstünde durduğuna göre gerçeklik payı vardır diye düşünmüşümdür hep. yoksa demokrasiyi, hukuku savunan bir devlet neden taksın ki bu kadar. oyun içinde oyun mu var ?

  bu ülkede abd den izin almadan bir şey yapılamıyor. cola hakkında aleyhte bir karar alsın bakalım yöneticiler. yada başka bir abd şirketi hakkında. zaten atamalarda da bu firmaların etkisi az değil. büyük , çok büyük, gocaman şirketler ya bunlar, istedikleri ülkede istedikleri genel müdürü, başkanı getirttiriyorlar.

  bir tane türk malını koruyan hamle yapılsın da görelim. cola türkiye de paketleniyor diye yerli malı sayan bir hükümet, tutsun desin ki limonata, ayran bunlar türk malıdır. ben bunları koruyacağım. görelim neler olur.

  atatürk'ün karakterinde yöneticiler olsun ülkemde. müdürler, bakanlar, başkanlar...
  ne demişti ulu önderimiz; tam bağımsızlık karakterimdir