şükela:  tümü | bugün
 • dünya kamuoyunda türkiye'ye karşı yürütülen kara propagandaya karşı acil olarak yapmamız gerekendir. şimdi suriye'de idam cezası var. bu mahkum teröristlerin de suç işledikleri yer suriye toprakları olduğu için suriye kanunlarına göre yargılanmalılar.

  hızlı bir yargılama sürecinden sonra meydanlara darağaçları kurularak canlı yayında idam edilmelidirler. trt world ve trt arapça'dan canlı yayınlanmalıdır ki tüm dünya görsün.
 • tum dunyanin isid'e ask duymasina sebep olacak aktivite.

  turklere karsi olsunlar da ne olursa olsun.
 • ışid ve vb selefi grupların türkiye'yi hedefe almaları için motivasyon yaratmaktan başka bir işe yaramayacak eylem. hatta avrupa "barbar türkler yargısız infaz yaptı" diyerek yeni bir kamuoyu oluşturup o tarihten sonra kurulacak tüm radikal islamcı terör örgütlerinin birinci hedefine türkiye'yi koymaktan çekinmez.
 • mümkün değildir. en fazla suriye'ye iadeleri için bir yol bulunur.
 • sırf biraz öfkeliler(!) diye idam edilmeleri ağır olmaz mı?

  "ışid radikal, terörize gibi bir yapı olarak görülebilir ama katılanlar arasında türkler, araplar, kürtler vardır. oradaki yapı, daha önceki hoşnutsuzluklar, öfkeler büyük bir cephede geniş bir reaksiyon doğurdu" dışişleri bakanı ahmet davutoğlu-2014
 • ışidliler yerine ypg savaşçılarını idam ettiler derler ve kınarlar.
  gerçi iyi fikir, ypglileri ışidçi diye idam edebiliriz, şansımız bu şekilde denenebilir.
  ışidçileri de al o zaman ypgli savaş esirlerini diyerek avrupa'ya yollarız, onlar da zaten avrupa'ya gitmek istiyorlar.
  türkiye sayesinde tüm tarafların gönlü olur.
 • neden dünyanın celladı biz olalım? zaten avrupa bir hata yapalım diye gözümüzün içine bakıyor. bu sefer sivilleri de idam ettiler derler. ypg'nin onları öldürmemelerinin sebebi zaten amerikaya koz olarak ellerinde tutmalarıydı.
 • dolaylı yoldan gerçekleşeceğini düşündüğüm durum. bu operasyonlar türkiye-avrasya işbirliğiyle büyük ortadoğu'ya karşı yapılan operasyonlar ve tıpkı kürdistan gibi siyasal islam da bir büyük ortadoğu projesidir. radikal islamcı bir terör örgütü'nün canlandırılması böyle bir operasyonun parçası olamaz, tam tersi binlerce işid militanının ypg kontrolünde güya hapiste tutulması yok olmaya yüz tutmuş işid'i tekrar büyütüp besleme çabasıdır, işid ile ypg aynı yolun yolcusudur ve ypg'ye karşı verilen bir savaş aynı zamanda işid'e karşı da verilmiş olacaktır.

  işin sonunda ypg gibi işid de yok edilmeli ki operasyon başarıya ulaşsın, bunun da yolu bu it sürüsünü bir şekilde telef etmektir. bu telef bu operasyon dahilinde olabilir veya gelecekte işid'e karşı biz veya suriye ordusu tarafından yapılacak başka bir operasyona pozisyon hazırlamak şeklinde altyapısı kurulabilir, bekleyip göreceğiz.
 • sözlükteki ışidlileri (bkz: redkitin neden sevgilisi yok) üzebilir.

  ne kadar ışidli var ise analarını avratlarını sikeyim.

  ya da bence ışidlileri salsınlar adamlar kendi dininden kişileri mezhep vs farkı yüzünden kesiyorlar.

  konfüçyus ne demiş 'dünyada ne kadar az dinci olursa o kadar iyi' ahuahuhuahua