• salağın biri de italya'dan beter olmamızı isteyenler var yazmış, niye istesin insanlar böyle bir şey; adam bir tespitte bulunmuş ve yorum yapmış varsa karşı argümanın konuş...
  • (bkz: #103664034) ya ben senin yapacağın yorumu s...m be kardeşim bu kadar mı çok o 20 tlye ihtiyacınız var.

özelden sövenler editi: hayır herkes italyadan beter olacaz demek zorunda değil sevgili beyinsiz ama bunu muhaliflerin, uyardığı değil de olması için ellerini ovuşturduğu şeklinde ifade etmek dümdüz kansızlık, vatan hainliğidir. önlemlerin sıkılaşmasını, insanlarımızın ölmemesini savunan adamı, sanki bunu bekliyor gibi lanse etmek fetö kurnazlığıdır. düpedüz orospu çocukluğudur.
  • türkiye asla ve asla italya'dan beter olmayacaktır. çünkü orada çok fazla test yapılıyor ve sonuçlar gerçek bir şekilde ilan ediliyor. bizim burada ise bakanımızın canı hangi sayıyı vermek isterse o kadar olacaktır. sayın bakanımızın içinden 150-200 falan geçiyor diye tahmin ediyorum. yani bakanımız süreci çoh eyi yöneterek, vaka sayısını olabildiğince az ilan edecek ve türkiye'nin gücünü dünyaya gösterecektir.

edit: bana mesaj atıp "o iş öyle olamaz, bm her ülkeden bilgi istiyor mutlaka gerçek bilgiyi vermek zorunda falan yazanlar ve beni cahillikle suçlayanlar... size sadece iran diyorum ve münakaşaya girmiyorum. çünkü cahille herhangi bir konuda tartışılacak zaman değil benim için.
    bu haber aklı olana kafi olacaktır

edit-2: vaka sayısı 200 ü geçerse sana sövmek için geleceğim diye mesaj atanlar var. hemen sövmeye başlayabilirsiniz çünkü gerçek sayı 200 ün çok üstünde! ama yalanmaktan pırıl pırıl ettiğiniz sayın bakanımız hangi sayıları verecek göreceğiz. 200 den fazla söylerse sen gel gene bana söv, süreci böyle yönetenleri yalamaya devam et. hak ettiğin gibi yönetilmeye devam et.
  • katıldığım gerçek. ben eve kapandım, memlekete gitmekten korkumdan ve ailemi düşündüğümden vazgeçtim. arkadaşlarımın neredeyse hepsi memleketine gitti, bunun yanı sıra bir de sürekli dışarıdalar. zaten eninde sonunda öleceğiz diyenden tutun da abartılıyor diyen bir sürü insan var.

türkiye gibi insan sağlığının çok da önemsenmediğini düşündüğümüz bir ülkede her yer kapatıldıysa, sağlık bakanı her gün televizyona çıkıp insanları uyarıyorsa bir sebebi vardır diye düşünüyorum.

edit: olmadık gibi gözüküyor.

edit2: italya olmasak da cidden bok yoluna gidiyoruz.
  • bilim kurulu üyesi bi kaç haftaya 5 bine çıkacak vaka sayısı dedi zaten ki. söven neye dayanarak sövüyorki.
  • cuma günü almanya'dan makine kurulumu yapan 6 kişilik ekibimiz döndü. biz ücretli izin vererek kendilerini karantinaya almalarını ve 14 gün kuralını anlattık. bakıyorum biri kahvehanede, başka biri şirkette çalışanla gitmiş akşam takılmacalar, biri bilmem nerede . bu kadar salak insanların bir arada olduğu bir yerde sonumuz ne olur bilemiyorum.
  • az önce markette teyzenin birisi paketli ekmeklerin hepsini sıraya mıncıkladı. sonra da hiçbirisini almadı. teyze napıyon dedim, döndü gitti, yoksa daha işinin başındaydı sanırım...
  • acil serviste çalışan biri olarak son 1-2 nöbettir gözlemlediklerimle maalesef benim de içine girdiğim düşünce.

hasta sayısında bir miktar azalma oldu; ancak hala ve hala 2 aydır omzum ağrıyor, 10 yıldır nefes alamıyorum (?), 1 saattir boğazım ağrıyor gibi şikayetlerle (hepsine bugün şahit oldum) insanlar acil servisi hem acil olmayan nedenlerle meşgul ediyor; hem de olası bir coronavirüs vakası durumunda kendilerini açık hedef konumuna getiriyor. bu insanlara bulaşması muhtemel virüs de toplumu açıkça tehdit ediyor.

bazı insanlar ise maske ve eldivenle muayene olmaya gelmiş. acil servise acil olmayan bir nedenden ötürü girerek zaten virüsü kendinize bulaştırmanın en kötü yolunu seçmiş oluyorsunuz. maske vs ile muayene olmak yerine acile gerekmedikçe gelmemeye çalışın.

eğer corona virüs olabileceğinizden şüpheleniyorsanız hemen acile koşmayın. 184'ü arayın. orası ile görüştükten sonra eğer gerekirse test yapılması için sizi yönlendireceklerdir. yoksa her gelen acaba corona mıyım derse asla ama asla acillerin kalabalığı bitmez, bu hastalığın bulaşma riski geçmez.

ha, bunları yazarken zerre bir şey değişeceğine inanmıyorum; fakat, 1 veya 2 kişi bile beni dinleyip kulak verse bana yeter.

ben kimse acile gelmesin, oturup yata yata para kazanayım derdinde değilim. günde 300-350 hasta tek başıma baktığım zamanlar bile oldu; yine bakarım. ama olay sizin, bizim, sevdiklerimizin sağlığı. rica ediyorum boş yere acillere gitmeyin!
  • kimse dikkat çekmemis ama italyada ortalama yaşam 82 türkiyede 74.

evet italyan nüfusu bizden daha fazla yaşlı barındırıyor olabilir ama onların yaşlıları bizden daha sağlıklı. etrafınızı düşünün 70 yaş üstü kaç tanıdığınız var? 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı olmayan tanıdığınız var mı?

evet hastanelerimiz var evet nüfus genç ve evet iyi tedbirler ile başladık ama.. bir kere kapıdan girdi virüs ve asıl hedef kitleside bizim en zayıf yerimiz. yaşlılar.

sonumuz hayır ola.

imla
  • türkiye'de hiç bir bokun tartışılamaması gerçeğini gözler önüne seren durum. yemin ediyorum bıktım usandım bu boş argo safsatalardan. ulan tamam bir taraf iddia ediyor diğer taraf da aksini iddia etsin amk. her bok dönüp dolaşıp vatan hainliğine fetoculuğa geliyor. istisnasız her konu böyle oldu.
hesabın var mı? giriş yap