şükela:  tümü | bugün
  • amerika'da geceleyin saat 22.00 sonrası içki içtiği tespit edilen johnny depp'in antalya'da "senin amerikadayken gece saat 22.00'dan sonra viski içtiğine dair deliller bulduk" denilerek tutuklanması hadisesidir.

amerikan hükumeti: evet bizde de yasak ama onu biz yargılayalım dediği söyleniyor.

(bkz: rıza sarraf davasının serencamı)
  • türkiye’de 22:00 sonra içmek yasak değil, suç değil ve cezası yok.

türkiye buna rağmen johny depp’i yargılıyor oluşu nasıl bir hukuk garabeti içinde olduğumuzu gösteriyor.

dincilerin sulu fantezisi bile rezalet ya :)

https://ibb.co/mymn7w
  • geri zekalının önde gideni yurt dışına para transfer etmek de yurt dışından para transferi almak da suç değil.

1. işin komik tarafı benim kayın birader benim bakkaldan ekmek almam gibi yıl içinde bunu defalarca yapıyor. ancak ben siyasetçi olsam kayın biraderimin yaptığı bu para transferlerinden yargılanacağım. bugün chp'nin açıkladığı belgelerin niteliği de nasıl bir ana muhalefetimizin olduğunu gösteriyor. bu bir.

2. gece içki içmek yasak değil diyen andaval teşbihte hata olmaz sözünün anlamını bir öğrenip sonra zeka testine girmelidir. bari açıklayalım, çünkü sadece aptallar için ayrıntıya girilir.

teşbih teşbihtir. eğer aslının aynısı olursa o teşbih olmaz asıl olur. (teşbih = örnek) bir örnek verdiğin zaman bunun birebir doğru olması beklenmez. içki içmek değil de sakız çiğnemek örneği de verilebilirdi. kaldı ki amerikanın bazı eyaletlerinde bu tür yasaklar bulunmaktadır.

bakınız veren mallara da şunu söyleyeyim. bir fikriniz varsa yazın yoksa (bkz: aha kapı aha sapı)
  • atar giderli dinci arkadaşın dediği gibi para transferi işleminin kendisi suç değil ama sebebi suç olabilir.

reza durumunda ambargo delmek, olmayan ticareti varmış gibi göstermek ve başka suçlar var.

mesela siz fetöcülere 17-25 aralık’tan önce yaptığınız gibi para yollarsanız da türkiye tepenize çöker. cemaatçilere ve bankalarına para yollamak akp ile kavga etmeden önce suç değildi şimdi suç.

ayrıca gece 22:00 dan sonra alkol satın almak suç değil, cezası da yok.

bu adamlar bir de düzen savunması yapıyor ya, sulu ergen fantezisi gibi titreyerek şunu da hapse atsak bunu da yasaklasak, onun altınlarını alsak diye konuşuyorlar.
  • sapık bir dinci köpeğin uydurmasıdır sahibinin kıçını yalamak için her türülü şerefsizliği yapacak tıynette adamlardır bunlar.

recep istesin anasını bacısını düşünmeden gönderiri sonra da buraya gelip recep benim anamı becerdi diye övünürler.
  • içki içilmesi yasak değil, içki satışı yasak.

(bkz: johnny depp'in tekel büfesi işletmesi)