şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle iyiye yakın bir yönetim görüyoruz. vakaların sayısı artmadan okulların tatil edilmesi, maçların seyircisiz oynanması kararı... bunlar olumlu güzel şeyler. hele de avrupa’nın halini gördükten sonra.

edit: yönetemedi!
  • bu bir zorunlu hizmet değil tam anlamıyla uyulması gereken bir kural. vasatlığa alışınca tabi böyle şeyler çıkıyor ortaya.
  • dünya lideri diye boşuna demedik. aldığı kararlar güçlü ekonomimizle abd'de bile yayılan virüs dünya liderimiz sayesinde bizi teğet geçti.
  • vaka sayısı 1 ise iyi; ancak benim düşündüğüm gibi 1000 ise kötüdür.
  • katıldığım önerme. almanya hala okulları kapatsak mı açık tutsak mı diye tartışadursun, bizimkilerin ilk vaka açıklandıktan sonra 2 gün geçmeden bu önlemleri açıklaması gayet olumlu. çoğu batılı devletin gevşekliğini görüp erken davrandılar gerçekten.
  • (bkz: vakaların sayısı artmadan)

buradan sonrasını okumadım. okuyamam.

r0 değeri 2,6 olan bir virüsü taşıyan biri var türkiye'de.

bu şahsın kimlerle temas ettiğini, bir (bkz: super spreader) olup olmadığını bilmiyoruz. yine bu şahıs 40 kişiyi enfekte etmiş olabilir.

olmayabilir de.
    bilemiyoruz işte.
  • bence 1 hafta sonra tekrar görüşelim.
  • türkiyenin başarılı olduğunu düşündüğüm çok nadir belki de tek konu. gereksiz muhalefet de hiç çekilmiyor cidden.
  • önünde kaç bin örnek var.
    bir zahmet iyi yönetsin.

bunda da sıçacak olursak kapatalım ülkeyi gitsin o zaman.
  • şimdiye kadar görünen kadarıyla her şey yolunda ve önleme adına alınan kararlar yerinde. inşallah italya, iran gibi önlenemez bir hal almaz ülkemizde de.