şükela:  tümü | bugün
 • devlet bahçeli'ye göre millet-zillet ittifakı, şahsıma göre hiç de bile! evet, bahçeli geçen sene sandığa gömülmeden önce "zillet ittifakı milli güvenlik sorunudur. zillet ittifakı türkiye'nin karşı cephesidir." demişti (sözcü).

  aradan bir yıl geçti. sadece covid-19 salgını sürecinde alınan tedbirlere bakacak olursak; kredi vermediğiniz, yurt dışından buldukları kredileri kullandırtmadığınız, yetkilerini gasbetmeye çalıştığınız millet ittifakı belediyelerinin kısıtlı imkanlarla aldıkları tedbirler cumhur ittifakı'nın ekonomik istikrar kalkanından yeğdir.

  sadece tek bir örnek vermek gerekirse, 21 mart 2020'de ankara büyükşehir belediyesi; toplu taşıma hizmetinin sağlık çalışanlarına ücretsiz olduğunu duyurduktan sonra (tweet) ulaştırma ve altyapı bakanlığı benzerini yürürlüğe sokabildi (tweet).

  cumhuriyetin bütün iktisadi ve kültürel birikimini on sekiz yılda iskeletine, kemiğine kadar kemirdiniz. geleceğimizi ipotek ettiniz. sıradan, bazıları gibi daha eşit olamayan hayvanların* kesesine doğrudan temas edecek hiçbir tedbir alamadınız. yurttaşın yaşam hakkını öne alacak kısmi sokağa çıkma yasağını uygulamak yerine "sorun küresel çözüm ulusal, hayat eve sığar" şeklinde mavra yaptınız, yapıyorsunuz.

  evet... türkiye'nin milli güvenlik sorunu millet ittifakı mıymış gördük. son bir yılda, olan biten ne varsa iyicene belledik.

  fatih altaylı'nın bugünkü yazısında dediği gibi, insanların "...işi var işi! nasıl gitmeyecek? ne diyecek patronuna, işverenine, hatta kamu görevlisi kamuya! 'televizyonda birileri çıkma dedi çıkmadım' mı! insafınız yok anladık ama biraz izan yahu. madem çıkmamak bu kadar önemli, madem sokağa çıktın mı hastalığın yayılmasını durduramıyorsun 'çıkmayın, evde kalın' diyeceğinize önlem alın! zorunlu işler dışındaki işleri tatil edin. zorunlu işleri 'münavebeli' hale getirin. vardiya yapın. yapın ki bu meret bu bela yayılmasın!.." link