şükela:  tümü | bugün
 • 2017 yılı için beklenen büyüme oranı %6.7 civarında olmasına karşın s&p türkiye'nin brezilya ve katar'la beraber negatif görünümünü koruduğunu iddia eden bir rapor yayınlamış.

  --- spoiler ---

  uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu s&p, 20 büyük gelişmekte olan ekonominin kredi notlarında negatif görünüme doğru gidişin 2017 ortasından bu yana ortadan kalktığını bildirdi.

  şu anda 3 negatif görünüm ve 3 pozitif görünüm bulunduğunu belirten s&p, diğer ülkelerin görünümlerinin ‘durağan’ olduğuna işaret etti.

  brezilya, katar ve türkiye’nin negatif görünüme; mısır, rusya ve macaristan’ın ise pozitif görünüme sahip olduğunu ifade eden s&p, negatif görünüm sayısının haziran 2017’de 8 olduğunu hatırlattı.

  kaynak

  --- spoiler ---

  bence banvit yüzünden s&p bu 3 ülkeyi kıskanıyor. biliyorsunuz 2017 yılının başında dünya tavuk devi bandırma vitamin yem sanayi (banvit) brezilya şirketi brf gmhb'ye satılmıştı. adından bu şirket de katarlı yatırımcılarla ortak alarak tbq foods gmbh şirketini kurup hisseleri buraya devretmişti. bu da mı tesadüf?

  brezilya, katar ve türkiye'nin stratejik ürün olan tavuk piyasasındaki yükselişinden rahatsız olan batı...
  diyeceğim bir gülme alıyor işte. *

  cem yılmaz'ın büyük eseri arifv216 filminde dendiği gibi:
  'bir yerde tavuk döner varsa orada umut vardır.'
 • pozitif olunca haber değeri taşır.
 • öyle olmasıdır görünse duramazsın