şükela:  tümü | bugün
 • 3. dünya savaşı yaklaşıyorken* ve dünyanın en kanlı ve karışık coğrafyasında bulunuyorken olması gereken silah. çok güçlü bir caydırıcı.

  bunun için tabi çok iyi bir ar-ge çalışması ve kaynak gerekli. çocuklarımızın geleceği için, her türlü tehditten korunmak için, türkiye’nin bölgede söz sahibi olabilmesi için nükleer silah şarttır.

  nükleer silah üretmemize karşı çıkacak nükleer güçler önce kendilerine baksınlar.
 • kuzey kore'de de var? kim jong un'un götünü korumak, arada da bm'den falan gıda yardımı almak dışında bir boka yarıyor mu? yo.

  türkiye'nin gerekliliği nükleer silah üretmek değil, nükleer silah üretecek kapasiteye (bilgi birikimi, teknik yeterlilik, ekonomik kabiliyet) sahip olmasıdır. tıpkı almanya gibi, japonya gibi, brezilya gibi.

  yunanistan yine saçma sapan sataşmalar yapardı. çünkü nükleer silah, öyle "lan senin bakanın bana ne diyor amuğakoyum al sana nükleer" diye kullanılacak şey değil. zaten bu kafadaysan hiç olmasın nükleer silahın. ayrıca hiç komşu ülkeye nükleer atılır mı lan, atina şurası.
 • kesin üretirken ülkeyi havaya uçururuz.
  beyin göçü sonrası kalanlar malum.
 • silahı ürettik diyelim, o bombayı atacak balistik füze sistemin, uzun mesafe bombardıman uçağın, nükleer denizaltın olmadığı sürece anca götüne sokarsın o bombayı.

  not: hindistan ve pakistanda da var bu bombalardan. tek faydası iki tarafın savaşa girmesini engelliyor. bu silahı edinen süper güç olmayan ülkelerin tek amacı azcık caydırıcılıktır. o da eğer dediğim gibi o bombayı atacak teknolojin varsa oluyor. kuzey kore'nin örneğin kıçını yırtıp avrupayı ve amerikayı menzile almasının tek sebebi budur. bu silah herzaman için son çaredir. ilk kullanılacak olan değildir. bir devlet ancak teslim olma noktasına geldiğinde bu silahı kullanır. bilir ki, kullandığı anda kendisi de haritadan silinecek.
 • bence bonba gibi bişey de yapabiliriz. taramalı takarız ucuna.
 • her kuşu s.evdik bi leylek kaldı
 • artık aktif bir silah olmadığını herkes biliyor. ancak katılıyorum bu acil bir gereklilik, olmamasının tek sebebi ''biz saf ve iyi bir ülkeyiz'' gibi basit bi arguman.

  caydırıcılık unsuru olarak acilen programa alınması ve sahip olunması gerekmektedir. bunu kendimiz üreteceğiz dediğiniz zaman belki 20 yıl süren bir yoldur ancak bu teknolojileri yerlileştirerek ilerlediğiniz de bir çok yan katkıları olmaktadır. günümüz teknolojilerinin büyük bir kısmı farklı konularda yapılan ar&ge ler ile bulunmuştur televizyon da buna bir örnektir.

  türkiye kendi nükleer silahını geliştirmeli ve kullanımı ile ilgili yalnızca savunma ve caydırma amaçlı kullanılabileceği beyan edilip anayasaya(anayasanı kim takıyor?) eklenmelidir.

  konjonktür (her türlü durum ve şartın ortaya çıkardığı sonuç) yani şu an ki gerçekliğimizde belki bunu yapmamıza kimse birşey demez. ancak 5 yıl sonra belki izin verilmez? şartlar uygun olduğu anda hemen başlanmalı. 10 yıl önce belkide başlanmalıydı.
 • (bkz: zannedersem tek eksiğimiz.....)

  noktalı yere ne geldiğini biliyorsunuz. *

  tanım: önce aç karnımızı doyuralım, sonra bakarız dediğim gerekliliğimsi.
 • türkiye önce patates soğan üretsin kilosu 5 lira, 7 lira olmayacak şekilde. nükleeri napıcam ben, soğanın üstüne sumak niyetine mi serpicem!?

  tanım: olmayan bir gereklilik.