şükela:  tümü | bugün
  • binali yıldırım'ın dün iftar sonrası yaptığı açıklama. birileri yalan söylüyor ama kim?

adam subliminal mesaj veriyor diyeceğim muharrem ince için ama düşük profil olduğunu hatırlayınca bir gülme geliyor...

"esasında bakarsanız türkiye'nin öğretmen ihtiyacı yok. şu andaki öğrenci sayısına göre yok. hemen hemen karşılıyor. problem ne? eşleştirme, denkleştirme problemimiz var. bazı illerimizde sayı fazla, bazılarında yetersiz. fedakarlık gerekiyor. yani belirli illere gidişte isteksizlikler oluyor. bunlar olunca böyle bir dengesizlik mecburen ortaya çıkıyor."
    --- kaynak ---

atanamayan öğretmen sayısı 2020'de 1 milyona çıkacak

meb özür grubu'na göre şubat 2018 branşlara göre öğretmen açıkları:

toplam 142.186
    --- spoiler ---

1 özel eğitim 19532
    2 din kültürü 16685
    3 ingilizce 15043
    4 ilköğretim mat 10352
    5 sınıf öğretmenliği 9086
    6 türkçe 8177
    7 okul öncesi 6994
    8 rehberlik pdr 6717
    9 fen bilimleri 6295
    10 beden eğitimi 5264
    11 arapça 3399
    12 türk dili edebiyatı 2801
    13 sosyal bilgiler 2729
    14 müzik 2645
    15 bilişim 2601
    16 ihl meslek 2553
    17 lise matematik 2445
    18 görsel sanatlar 2345
    19 almanca 1650
    20 teknoloji tasarım 1598
    21 kimya 1485
    22 fizik 1359
    23 tarih 986
    24 biyoloji 907
    25 coğrafya 805
    26 sağlık hizmetleri 699
    27 felsefe 602
    28 yiyecek içeçek hiz. 506
    29 çocuk gelişimi 521
    30 elektrik 338
    --- yandaş kaynak ---
  • tam gün eğitim saçmalığından dolayı her okulda her branşta açıkta kalan ortalama iki öğretmen var. bunlar boşlukları epey doldurdu. zaten bu işin tek sebebi buydu. elli kişilik sınıflar kimin umrunda
  • aslında yıllardır çözüm çok basitti, yök diyecekti ki formasyonu kaldırdım. şu şu bölümleri kapatıyorum ihtiyaçlarımız doğrultusunda açılacak. oldu bitti işte üniversitelere gelir olsun diye parayla belge satarsan 1 milyonda olur 10 milyonda.
  • türkiye'nin beyine ihtiyacı var şeklinde düzeltmesi gereken başkası yerine utandıran cümle.
  • en azından asgari birer adet türkçe ve coğrafya öğretmenine ihtiyaç var.

(bkz: sevğili ogrencıler)

(bkz: bingöl) (bkz: diyarbakır)
  • umutlarını söndürdüğünüz, 49 tanesinin intiharına sebep olduğunuz o genç fidanların hakkını nasıl vereceksiniz? o çaresizliği sizin ve evlatlarınızın tatmasını diliyorum allah'tan.

milli eğitim eski bakanı ömer dinçer'in sözü aynen şöyleydi: "ben öğretmen olmak isteyenleri, eminönü'ndeki caminin önünde bekleyen güvercinlere benzetiyorum. bekliyorlar ki biri önlerine yem atsın. allah'tan çocuklarım memur olmadılar"
  • ihtiyaç yoksa fakülteler niye öğrenci alıyor?
    niye daha fazla insan umut verilip mağdur ediliyor?
  • doğru bir önermedir. öğretmen ihtiyacının olabilmesi için eğitim olması gerekir. ülkemizde eğitim sisteminin gayet tartışılır seviyelerde olmasindan mütevellit bu meslek grubunun istihdamına gerek yoktur.

aksine görüldüğü üzere ülkemiz şuan ümmet duaları ile ayakta durduğu için güzel dua edebilen ümmet açığı mevcuttur.

çağın gerektirdiği düzeyde eğitim vermesi gereken belli kalitede fen liseleri açmak ve olanlarının seviyelerini yükseltmeye çalışmak yerine her yere mantar gibi imam hatipler açılırsa her okuldan öğretmen fışkırsa ne olur.

neyse üniversitelere hiç değinmeyelim, öğretim kadrosunu düşünmeden sırf oy devşirme adına her yere üniversite açan ve bunu meydanlarda övünülecek birşey gibi satan kişilerden eğitim namına birşey beklemek hayal olur.
  • başlığı görür görmez bu sözü tek bir kişi söylemiştir derken, asıl söyleyen kişinin ismini görmemle şaşırdım mı? tabii ki hayır...
  • akp yancısı öğretmen adaylarını ilgilendiren haber.

bir eski öğretmen olarak oh olsun diyorum. umarım bir tane atama olmaz da bizim güruh akıllanır.gerçi zannetmiyorum kader kısmet deyip geçerler.