şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tam gün eğitim saçmalığından dolayı her okulda her branşta açıkta kalan ortalama iki öğretmen var. bunlar boşlukları epey doldurdu. zaten bu işin tek sebebi buydu. elli kişilik sınıflar kimin umrunda
  • aslında yıllardır çözüm çok basitti, yök diyecekti ki formasyonu kaldırdım. şu şu bölümleri kapatıyorum ihtiyaçlarımız doğrultusunda açılacak. oldu bitti işte üniversitelere gelir olsun diye parayla belge satarsan 1 milyonda olur 10 milyonda.
  • türkiye'nin beyine ihtiyacı var şeklinde düzeltmesi gereken başkası yerine utandıran cümle.
  • söyleyen kişiye değil söyleme bakmalı.
    katılıyorum.
    ben mesela hala bu kadar eğitim fakültelerini yazan genç olmasını hayret ile karşılıyorum. arkadaş ataması yapılamayan onbinlerce öğretmen var. ve yapılamıyor işte. burada devlette kabahat bulmamak lazım. he tamam torpil işliyor onu biliyoruz. eğer ailende akp ile sıkı bağları olan bir kişi varsa mutlaka ataman yapılır. bunu kabul ediyorum. çünkü kendi ailemden biliyorum. dönüyor böyle şeyler. sırf rizeli olduğumuz için bir sürü kişiyi çeşitli devlet makamlarında işe koydular. ama buna rağmen hala öğretmenlik yazmak gerçekten büyük sıkıntı.
    aynı şekilde eğitim fakültelerinin bu kadar fazla olmasıda sıkıntı. bence eğitim fakülteleri sadece istanbul ve ankarada olmalı. diğer tüm bölgelerde eğitim fakülteleri kapatılmalı. bu iki ilimizde ise sadece iyi üniversitelerde bu fakülteler açılmalı ve gerçekten iyi eğitim verilmeli. yani öğretmen olmak isteyen kişi sözel bölüm öğretmeni olacaksa bile baya yüksek puanlar ile o bölümü kazanmalı. mesela anadoluda 250 puan ile 4 yıllık edebiyat öğretmenliği fakültesi kazanabiliyorsun. asla böyle bir şey olmamalı.
  • en azından asgari birer adet türkçe ve coğrafya öğretmenine ihtiyaç var.

(bkz: sevğili ogrencıler)

(bkz: bingöl) (bkz: diyarbakır)
  • ihtiyaç yoksa fakülteler niye öğrenci alıyor?
    niye daha fazla insan umut verilip mağdur ediliyor?
  • doğru bir önermedir. öğretmen ihtiyacının olabilmesi için eğitim olması gerekir. ülkemizde eğitim sisteminin gayet tartışılır seviyelerde olmasindan mütevellit bu meslek grubunun istihdamına gerek yoktur.

aksine görüldüğü üzere ülkemiz şuan ümmet duaları ile ayakta durduğu için güzel dua edebilen ümmet açığı mevcuttur.

çağın gerektirdiği düzeyde eğitim vermesi gereken belli kalitede fen liseleri açmak ve olanlarının seviyelerini yükseltmeye çalışmak yerine her yere mantar gibi imam hatipler açılırsa her okuldan öğretmen fışkırsa ne olur.

neyse üniversitelere hiç değinmeyelim, öğretim kadrosunu düşünmeden sırf oy devşirme adına her yere üniversite açan ve bunu meydanlarda övünülecek birşey gibi satan kişilerden eğitim namına birşey beklemek hayal olur.
  • başlığı görür görmez bu sözü tek bir kişi söylemiştir derken, asıl söyleyen kişinin ismini görmemle şaşırdım mı? tabii ki hayır...
  • akp yancısı öğretmen adaylarını ilgilendiren haber.

bir eski öğretmen olarak oh olsun diyorum. umarım bir tane atama olmaz da bizim güruh akıllanır.gerçi zannetmiyorum kader kısmet deyip geçerler.
  • 2 yıllık yüksekokul bitirmiş adamları ücretli öğretmen diye görevlendirirsen evet ihtiyaç kalmaz, yalnız sizin öğretmen dediğiniz adamların/kadınların nelere ihtiyacı var ona bakmak lazım.