şükela:  tümü | bugün
  • tam gün eğitim saçmalığından dolayı her okulda her branşta açıkta kalan ortalama iki öğretmen var. bunlar boşlukları epey doldurdu. zaten bu işin tek sebebi buydu. elli kişilik sınıflar kimin umrunda
  • aslında yıllardır çözüm çok basitti, yök diyecekti ki formasyonu kaldırdım. şu şu bölümleri kapatıyorum ihtiyaçlarımız doğrultusunda açılacak. oldu bitti işte üniversitelere gelir olsun diye parayla belge satarsan 1 milyonda olur 10 milyonda.
  • türkiye'nin beyine ihtiyacı var şeklinde düzeltmesi gereken başkası yerine utandıran cümle.
  • en azından asgari birer adet türkçe ve coğrafya öğretmenine ihtiyaç var.

(bkz: sevğili ogrencıler)

(bkz: bingöl) (bkz: diyarbakır)
  • umutlarını söndürdüğünüz, 49 tanesinin intiharına sebep olduğunuz o genç fidanların hakkını nasıl vereceksiniz? o çaresizliği sizin ve evlatlarınızın tatmasını diliyorum allah'tan.

milli eğitim eski bakanı ömer dinçer'in sözü aynen şöyleydi: "ben öğretmen olmak isteyenleri, eminönü'ndeki caminin önünde bekleyen güvercinlere benzetiyorum. bekliyorlar ki biri önlerine yem atsın. allah'tan çocuklarım memur olmadılar"
  • ihtiyaç yoksa fakülteler niye öğrenci alıyor?
    niye daha fazla insan umut verilip mağdur ediliyor?
  • doğru bir önermedir. öğretmen ihtiyacının olabilmesi için eğitim olması gerekir. ülkemizde eğitim sisteminin gayet tartışılır seviyelerde olmasindan mütevellit bu meslek grubunun istihdamına gerek yoktur.

aksine görüldüğü üzere ülkemiz şuan ümmet duaları ile ayakta durduğu için güzel dua edebilen ümmet açığı mevcuttur.

çağın gerektirdiği düzeyde eğitim vermesi gereken belli kalitede fen liseleri açmak ve olanlarının seviyelerini yükseltmeye çalışmak yerine her yere mantar gibi imam hatipler açılırsa her okuldan öğretmen fışkırsa ne olur.

neyse üniversitelere hiç değinmeyelim, öğretim kadrosunu düşünmeden sırf oy devşirme adına her yere üniversite açan ve bunu meydanlarda övünülecek birşey gibi satan kişilerden eğitim namına birşey beklemek hayal olur.
  • başlığı görür görmez bu sözü tek bir kişi söylemiştir derken, asıl söyleyen kişinin ismini görmemle şaşırdım mı? tabii ki hayır...
  • akp yancısı öğretmen adaylarını ilgilendiren haber.

bir eski öğretmen olarak oh olsun diyorum. umarım bir tane atama olmaz da bizim güruh akıllanır.gerçi zannetmiyorum kader kısmet deyip geçerler.
  • birkaç şekilde doğruluğu ispat edilebilecek bir durumdur. şöyle ki;
    1) yeni öğretmen yetiştirmeye ihtiyaç yok. halihazırda mezun olmuş öğretmenler fazla bile gelir. eğer kastedilen bu ise.
    2) "eğitim" dediğimiz çok boyutlu olgu eğer bu sistem kapsamında sürdürülecekse, profesyonel öğretmenlere ihtiyacı yok. sokaktan geçen birini tut, sok sınıfa, al sana öğretmen.
    3) yök'ün eğitim fakültelerinin yeniden yapılandırılması kapsamında ilan ettiği derslere bakınca; formasyon programlarında "eğitim"in tanımını yapamayan, üniversite giriş sınavında %20'lik dilime girerek lisansa kaydolmuş öğrencilere bim kataloğu dağıtır gibi sertifika dağıtıldığını görünce böyle öğretmen yetiştirecekseniz yetiştirmeyin daha iyi, böyle öğretmen lazım değil bize demeden edemiyor insan.