şükela:  tümü | bugün
  • türkiye ; avrupa ,iskandinav ve abd'yi sollayıp dünya'nın en pahalı ülkeleri sıralamasında 102. sırada gözükmektedir.

acaba hangi para birimiyle hesaplandı. çünkü en pahalı ülke isviçre denmiş.

yorum sizin.

link
  • (bkz: alim gucu)
  • hadi ordan diyorum.
    işim gereği çok fazla seyahat ediyorum ve birçok yerde yemek yiyorum. daha bugün, küçük bir anadolu kasabasındaki esnaf lokantasında 33 tl hesap ödedim. yediğim yemek, et haşlama ile az pilav, birde sütlaç. burası kuş konmaz kervan geçmez bir anadolu kasabası ve hesap 33 tl. öyle ahım şahım bir yer değil, bildiğin esnaf lokantası amk.
    bende belçika vatandaşlığı da var. ara sıra giderim memlekete, orada ben 33 euro hesap ödeyecek yemek yesem, ortaya süper bi karışık kebap yaptırıp yanına envai çeşit içecekler açardım.
    hasılı kelam, an itibariyle türkiye çok pahalı bir ülkedir.
  • "insan hayatı" birimi olarak mı?
  • az ile yetinmeyi bilirseniz gecerli bir onerme.
    bugünkü gıda masrafım:
    su 150 santilitre
    10'lu pakette kurabiye
    2 x cubuk kraker
    2 x kek tekli pakette
    cikolata bar tipi
    somun ekmek tekli 200 gram

odedigim miktar 5.50 tl
    bir kişi için yukarıdakı miktardaki gıda tüketimi 5 kişilik bir aile için aylık 825 tl 'ye mal oluyor.
    asgari ucrete oranla makul oldugunu düşünüyorum.

ayrıca istanbul'da bile 700-800 tl'ye kiralık evler var.
    barınma için absürt rakamlar ödeyen insanları da hiç anlamıyorum.
    özellikle orta ve alt kesim, bütün gün işte ırgat gibi çalıştıkları yetmiyormuş gibi kazançlarını da patronlarının evlerine ödüyorlar. adamlar bir tersten bir düzden...

konuya dönüyorum, zincir marketlerde ihrac fazlasi mallar gayet uygun fiyatlara sunuluyor.
    bir de son kullanma tarihlerine inanmayın. ben oyle yapiyorum.
    masraflarınızı kısın, şükredin.
    kim bilir belki ay sonu küçük çılgınlıklar dahi yapabilirsiniz.
  • venezulla'da çok ucuz bir ülke mesela. bir de orayı deneyin.
  • sadece zenginler ve ülkemize yurtdışından gelip tatil yapanlar için doğru olan iddiadır.
  • günlük 10 euro yevmiyeye çalışılan bir ülke zaten pahalı olursa ihtilal olur.
    sanki atomu parçalamış gibi anlatıyor bir de...