şükela:  tümü | bugün
 • pr : pr (public relations), bir kişi veya kurum için halkın genel algısını başarılı şekilde iletişim kanallarının kullanılarak yönetilmesidir.

  belki de ülke olarak en büyük problemlerimizden biridir bu. yıllardır durum her ne olursa olsun dünya'ya gerçekleri gösteremiyoruz/anlatamıyoruz ya da bir diğer deyimle onların propagandası gerçekleri bastırıyor.

  kıbrıs barış harekatından tutun da filistin meselesinde verdiğimiz çabaya kadar, sözde ermeni soykırımından tutun da bugünkü operasyona kadar, tüm dünyada yankı bulan bu olaylarda dünya kamuoyuna haklılığımızı kabul ettiremiyoruz.

  bu konularda uzman sözlük yazarlarımızın düşünceleri ve olası çözümleri bir hayli merak edilmekte.
 • pr'a harcayacak paramız ve politik gücümüzün olmamasından kaynaklıdır. onun yerine araba ve cep telefon'u alıyoruz milletçe.
 • klasik masal. 2003 civarları, abd ırak'ı işgal etmiş. ne kitle imha silahları ne de saddam hüseyin'in 11 eylül'le bağlantısına dair delil var. bu masalları pompalayarak savaş çıkartan abd'nin prestiji yerlerde geziyor. ırak'ta baasçılar, sonradan ısis'i kuracak radikal islamcılar ve şii milisler hem sivilleri, hem birbirlerini hem de amerikan askerlerini öldürüyor. george w. bush dünya'nın hangi köşesine giderse gitsin protestolarla karşılaşıyor. bir basın toplantısında beyaz saray sözcüsü karen hughes'a soruyorlar: ortalık kan revan, tüm dünya bush yönetimine karşı, neler düşünüyorsunuz? karen hughes cevap veriyor "pr konusunda başarısız olduğumuz aşikar".

  evet, bir siz gerçekleri görüyorsunuz ama nedense basiretiniz bağlanmış, bir türlü anlatamıyorsunuz.
 • la biz birbirimize bile derdimizi anlatamıyoruz , neyin kamuoyu neyin pr ı.

  bunun dışında ingilizce bilmememiz, dünya tarihi hakkında bildiğimiz tek şeyin "herkes bizi gısganıyı" dan ibaret olması ve köküne kadar savunduğumuz islam dininin aslında çokta savunulacak bir yanının olmaması bazı önemli etkenler. derin sosyo-kültürel analiz yapmaya çok gerek olmadığını düşünüyorum.
 • yıllardır önemli diplomatları “monşer” bunlar diye aşağılayıp tasfiye ettiler, yerlerine doğru düzgün lisan bile bilmeyen insanları atadılar.

  pr kendiliğinden ya da para ile oluşmaz , deneyimli diplomatlar ile pr yapılır.