şükela:  tümü | bugün
  • 2002 itibariyle artan öküz ve koyun miktarıyla paralel olarak artan ihtiyacın karşılanmasına yöneliktir.
  • bu kadar koyunun oyunu otlatmak sonucunda gerekli hadise.
  • tamamen doğal olduğu sürece sorun olmayacak hadise.
    (bkz: biber gazı biberden yapılmış doğal bir gazdır)
  • ekoiq dergisinin sitesinde detaylarına vakıf olduğumuz haber
    http://ekoiq.com/…rkiye-ilk-kez-saman-ithal-edecek/
  • (bkz: olsa da yesek)
  • sanırım ben farklı bir ülkede yaşıyorum ya da bu durum yine birilerinin şişirmesinin yegane ürününden farklı bir şey değil. sağıma,soluma, önüme, arkama bakıyorum etrafım dolu saman, etrafım dolu silajlık mısır ulan millet alım yapmıyor diye saman tarlada bekliyor. şu samanın kilogram fiyatı 75 diyenlere ben kilosunu 60 kuruştan vereyim diyorum.

bilgisayar başında oturarak yok efendim fiyatlar fırladı aman da milletin öküzü elinde kaldı yok pahasına satıyorlar diye bağrınanları klişe timine havale ediyorum.

çok açık net söylüyorum saman piyasada var ve fiyatı da hiç bi şekilde 1 tl ye dayanmadı. isteyene bolca tedarik ederim. mesaj kutum prille yıkanacak kadar kirli.
  • yüksek teknoloji ihraç etmeye başlamışsa endişeye mahal yok, zira yüksek teknoloji ürünü bi cep telefonundan kazandığı parayla 4 kamyon saman alabilir, ancak her ikisini de ithal ediyorsa .iki tuttuğumuzun resmidir.
  • samanın kilosu 1tl'ye dayanmadı isteyene kilosu 60 kuruştan saman verebilirim deyip 60 kuruşu ucuz gören herizekalıkarı ortaya çıkarmış hadisedir. behey beyinsiz sennhiç düşünmez misin çiftçi nasıl ödeyecek bu parayı. gübrenin fiyatı fırlamış mazut desen zayen cep yakıyor yem çiftçinin belini bükmüş üstüne üstlük 5 bin tl'ye aldığı malı 1500 tl'ye anca satahliyor. sen hala 60 kuruştan istediği kadar tedarik edeyin diyorsun.
  • bazılarının ot gelip saman gitmesiyle açıklanamayacak derecede net bir saçmalıktır.
    vay efendim çiftçi nasıl ödeyecekmiş bu parayı. vay efendim gübrenin fiyatı fırlamışmış, vay efendim mazot fezayla yarışır hale gelmişmiş.

arkadaş ya ben bu ülkede yaşamıyorum ya da bu ülkede yaşadığını iddia edenler izole bir hayat sürüyorlar.

çiftçinin işi ne? tarım ve hayvancılık. peki algılama sorunlu olanlar için basit bir açıklama yapayım. şehirlere sular hala arklarla mı getiriliyor yoksa borularla mı? şimdi çiftçiye dönelim. ulan arkadaş türkiye' de çiftçi tembel gösteriş meraklısı ve kıskanç olduğu sürece bunu yaşamaya devam edecek.

sen 100 dönüm tarlan varken 100 bin tl lik traktör alıyorsan, 20 tane büyükbaşın varken gidip gübre alıyorsan, kooperatifleşerek girdileri azaltacakken kıskançlık uğruna burnunun dikine gidiyorsan aç kalmaya mahkumsun.