şükela:  tümü | bugün
  • 2002 itibariyle artan öküz ve koyun miktarıyla paralel olarak artan ihtiyacın karşılanmasına yöneliktir.
  • bu kadar koyunun oyunu otlatmak sonucunda gerekli hadise.
  • tamamen doğal olduğu sürece sorun olmayacak hadise.
    (bkz: biber gazı biberden yapılmış doğal bir gazdır)
  • ekoiq dergisinin sitesinde detaylarına vakıf olduğumuz haber
    http://ekoiq.com/…rkiye-ilk-kez-saman-ithal-edecek/
  • (bkz: olsa da yesek)
  • samanın 2 ay önce kilogram fiyatı 37 kuruş iken, şimdi ki kilogram fiyatı ise 75 kuruş civarıdır. bu fiyat artışının sebebi büyük tüccarların samanı piyasadan toplaması ve üreticiye yok gibi az az satmasından kaynaklanmaktadır. ülkemizin bu sorunu çözmeden, gerçekleştirdiği eylemdir.
  • sanırım ben farklı bir ülkede yaşıyorum ya da bu durum yine birilerinin şişirmesinin yegane ürününden farklı bir şey değil. sağıma,soluma, önüme, arkama bakıyorum etrafım dolu saman, etrafım dolu silajlık mısır ulan millet alım yapmıyor diye saman tarlada bekliyor. şu samanın kilogram fiyatı 75 diyenlere ben kilosunu 60 kuruştan vereyim diyorum.

bilgisayar başında oturarak yok efendim fiyatlar fırladı aman da milletin öküzü elinde kaldı yok pahasına satıyorlar diye bağrınanları klişe timine havale ediyorum.

çok açık net söylüyorum saman piyasada var ve fiyatı da hiç bi şekilde 1 tl ye dayanmadı. isteyene bolca tedarik ederim. mesaj kutum prille yıkanacak kadar kirli.
  • yüksek teknoloji ihraç etmeye başlamışsa endişeye mahal yok, zira yüksek teknoloji ürünü bi cep telefonundan kazandığı parayla 4 kamyon saman alabilir, ancak her ikisini de ithal ediyorsa .iki tuttuğumuzun resmidir.
  • ben hiç bir ürünün, kısa bir süre de %100 gibi bir zam yaptığını görmedim, bu samana ne oluyor anlamış değilim. bu yüzden blöf niteliğinde dahi olsa, bakanlık ithal saman olayına girme durumudur. üreticinin tarlasında saman dolu ise, hayvancılık yapan adam samanı neden 2 katı fiyata alsın. et kesim 2 ay önce de 15 tl/kg, şimdi de 15 tl/kg'dır. bana kilogramını 40 bile demiyorum, 45 kuruş'dan verecek varsa 10 tır hemen alayım.

bir yanlışlık var ise bakanlıktan kaynaklanıyor, ilk önce sorun nerede onu araştır, sonra hayvan, saman ithal et. bakanlık her şeyi böyle kesip atarsa, hayvancılığı da bitir, tarımı da bitir.