şükela:  tümü | bugün
  • benim için akp'nin eleştirilemeyecek tek yanıdır.
  • akp'ye rağmen yaşanan devrimdir.
  • bu konu da hakları yenemez. yani 16 yıldır yaptıkları bazı doğrular elbet var ve bu en doğrularından. bir de şu yenilenebilir enerjiye doğru ve yüksek yatırım yapsalardı yurtlar camiler yerine en başta savunurdum cidden ama. malesef.
  • listedekilerin tamamına yakınının üreticisi değiliz, yedek parça olarak alınıp türkiyede birleştiriliyor sonrada ahaber de burada aktroller tarafından biz yaptık deniliyor. hatta lisans hakları dışarıda olan ve para ödeyip aldığımız kısmi lisanslarla monte ettiklerimiz bile var.
    aşağıdakilerin hiçbiri türkiyede üretilmiyor.
    -ağır zırh. gemiden kara araçlarına kadar hiçbirini üretmiyoruz. zırhı geçtim istanbul 3.köprü çelik levhaları güney koreden geldi. ağır görev çeliğinde bile yetersiziz.
    -en basitinden en karmaşığına elektronik ve bilgisayar parçaları. çoğu yazılım.
    -motorlar.
    liste öyle saçma sapan ki say say bitmez.
    -altay tankı italyan lisansı ile alman motoru ve sanırım israil zırhı kullanılarak üretilmeye çalışılıyor.
    -göktürk uydusu hazır alınan hatta senin benim bile hazır alabileceği sanırım başlangıç paketi 30 bin dolarlardan başlayan ve sektörde küp uydu olarak bilinen türden bir alet. bırak üretmeyi dışının boyasını bile biz sürmedik. bu mu yerli bu mu aferinlik.
    -şerefsiliğinde bir sınırı olmalı. türksat 6a üretimi ile ilgili tek bağlantımız parasını verip sipariş etmekten ibaret. bunun neresi akp nin övüneceği konu. akp den de önce türksat uydularımız vardı. hatalı değilsem ilk türksat uydusunu özal zamanında fırlattık.
    -tüm füzelerin güdüm sistemleri ve çoğu patlayıcısı ithal. biz monte ettik.

aktrolüm benim yazık o kadar kopyala yapıştır için uğraşmışsında herkesi kendin gibi araştırmaz mı sandın? oku da öğren.
  • bir adet aktrol zırvasıdır, aslında ciddiye alıp yazmaya dahi değmez ama bunun gibileri meydanı boş bulunca götünden element uydurmakta çok yetenekliler. insanlar da bunları gerçek zannediyor.

üşenmemiş bir sürü de link vermiş.

sayın sığır, 1983 yılında tasarlanıp 1990 yılında italyan ordusuna girmiş (bkz: a129 mangusta) helikopterinin lisans haklarını satın alıp, bütün kritik parçaları ithal edip, ülkede pal monte edince yerli helikopter mi yapılmış olunuyor?
  • dikkat edin birçok linkdeki tanıtımlar bilgisayarda hazırlanmış görüntüler. gerçek değiller hatta teknik anlamda yapılması mümkün olmayan watozz gibi saçmalıklarda var.
    bu gözler seçim afişlerinde bilgisayarda oluşturulmuş neler gördü. savaş uçağı yaptık diye abd yapımı uçağı biraz değiştirip koymaktan askeri uydu yaptık diyerek bilgisayarda uydu resmi koymaya kadar neler neler.
    yaptık yapacaz valla olacak denilen şeyler seçimden seçime akla gelen hiç üretilmemiş şeyler. dediğim gibi birçoğu teknik olarak da üretilemez ama aktrollere göre hepsi var.
  • 1990’larda askerlik yaparken tsk strateji dökümanlarında hepsinin yazdığı ve zamanla hayat geçirildiği sözümona devrimdir. 1998’de iha için bile çalışmalar başlatılmıştı.
  • bu devrimi gerçekleştiren hiç kimse akp döneminde okumamıştır.
  • lol, hala bunu akp ya da chp ya da başka bi şekilde siyasete yoranlar var.

burada kazanan türkiye denyolar, 1990ları mı yaşamadınız kafanızda, beyninizi mi hoplattılar, unuttunuz mu silah olup da kullanmadığımız, abd yedek parça vermedi, mühimmat kıstı diye uçuramadığımız uçakları

ordu artık mühimmatına kadar burada yapıyor işte, ister lisansla almış olsun, ister kritik sikimsoniği dışardan gelmiş olsun.

ulan ne ara unuttunuz israilden aldığımız ihaların elimizde patladığını, düştüklerini, tamir edilmediklerini.

siyasi kudurukluğunuzdan fışkıran köpüklerden önünüzü görmüyorsunuz.

o ankalar, bayraktarlar sayesinde bugün belki onlarca askerimizin canı kurtuluyor, ataklar, fırtınalar sayesinde uzaktan yakından istediğimiz gibi hedef vuruluyor, f16-f4lere yüklenen yerli roketler sayesinde karneyle alınmış yabancı mühimmat hesabı yapılmadan istenilen yer istenildiği gibi vuruluyor.

bu listeyi görünce askeri açıdan gurur duymuyorsanız ya 2000 yılından sonra doğdunuz ya da 1990ları unuttunuz herhalde.

2015 ıdef'e kaçınız gidip de gördü çok merak ediyorum, tsk eskisi gibi aciz-eksik değil artık, bangır bangır iş yapıyor. bu olay yavaş da gitse hızlı da gitse artık sadece ileri gidecek.

bunu da boktan boktan siyasi cehaletinize yormayın, ne abd ne rusya'yı siklemeden iş yapıyoruz gerektiğinde. bundan 10 sene önce yapabilir miydik bir buna bakın