şükela:  tümü | bugün
 • başlığın karakter sınırına takilmayan hali "litvanya cumhurbaşkanının türkiye'nin ermeni soykırımını tanımasının yalnızca zaman meselesi olduğunu söylemesi"dir ancak.. yani. neyse.

  3 aralık 2019 tarihli lrt haberine göre, litvanya cumhurbaşkanı gitanas nauseda ermeni soykırımı ile ilgili;

  " türkiye, ermeni soykırımını gerçekleştirmiş bir nato üyesidir. abd kongresi de yakın zamanda bu soykırımı tanımıştır." demiş ve eklemiştir: "bir nato üyesi ülkenin holokostu tanımadığını düşünün"

  sonrasında ise turkiye'nin de ermeni soykırımını tanımasının yalnızca zaman meselesi olduğunu düşündüğünü belirtmiş, bunun üzerine ankara'daki litvanya buyukelçisi tc dışişleri bakanlığınca görüşmeye çağırılmıştır.

  ancak ne nauseda'nın ilgili açıklaması ne de büyükelçinin aylin taşhan tarafından celp edilmesi türk basınında yer almıştır.
 • adriana lima ile sevişmem an meselesi. porto riko da ananas yerken canımın buzlu badem çekmesi de an meselesi. ya da fildişi sahillerinde kırmızı yengeç yakalarken bir ay öncesinde almış olduğum milli piyango biletine amorti çıktığını öğrenmem de an meselesi ama yukarıdaki değil. o kadar değil. bul şit.
 • bi kere daha nato'nun kültürel dünyasının türkiye konusunda hazımsızlık yaşadığına örnek.

  uluslararası mahkemede dava açıp kazanmadan biz öyle bildik karar kıldık. ondan dolayı suçlu gördüğümüz de kabul edecek filan diyorlar.

  daha da komik tarafı eskiden osmanlı yaptı. size ne oluyor diyen tayfa.

  "the lithuanian ambassador to turkey was summoned by ankara following lithuanian president gitanas nauseda's statement that "turkey carried out the genocide of armenians". "

  adam türkiye yapmış demiş işte. gerizekalı pazarlamacılar sizi.