şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: cahiliye dönemi)

  tarih gerçekten tekerrürden ibaret...
 • (bkz: yavşak çağ)
 • hızla zamanda yolculuk yapıyoruz.

  dünyada tarihler 2003 civarlarını gösterdiğinde biz zamanda yolcuğu keşfetmiş büyük türkiye olarak 1934 civarına hızla giriş yaptık ve alman'ların hitleri desteklediği kafayı anlamamızı sağladı bu zamanda sıçrayış. sonra bir sıçrayış daha yaptık

  şu an dünyadaki gavur memleketleri 2017-2018 senelerini yaşarken biz osmanlı imparatorluğu'nun 34. padişahı 2. abdülhamit zamanındayız. yani türkiye de sene şu an 1876 civarlarındayız. (tarih bilgim beni yamultuyorsa yeşillendirin lütfen)

  dünyada seneler 2050'leri gösterdiğinde allahın izniylen 1400'lü yılları bulacağız bu gidişle.
 • bilimsel gelişmelere bakılırsa sanayi devriminin yarım tık üstündeyiz.
  cinsel açlığa, insanların birbiriyle iletişim şekline filan bakarsak ateşin icadına çok az kaldı sıkın dişinizi.
  kafalardaki fantazilere bakarsak (bkz: almanya bizi kıskanıyor) 5. uzay çağındayız.
  tanım: acayip bir çağ
 • tarih kitaplarına değil ama ileride bugünler için zihinlere uyuşma çağı olarak geçecek bir çağdır.
 • çağ olarak tam kestiremiyorum lakin, dönem olarak şantiye ve cahiliye dönemidir.
 • fatih sultan mehmet istanbul'u fethetmeye çalıştığı sıralarda o dönemdeki istanbulda meleklerin erkek mi kadın mı olduğu tartışılıyordu.düşünün ki bir yanda çağ kapatan bir kuşatma ve fetih var diğer tarafta ise doğu roma ve dolaylı olarak avrupa zihniyet olarak en boktan karanlık dönemden geçiyor ve neler tartışılıyor.
  işte ülkemiz de şu an tam olarak öyle bir çağı yaşıyor yalnız bu sefer roller farklı.avrupa ve diğer gelişmiş medeniyetler bugün bilim ve teknolojide seviyeyi allahuekber dağları'ndan da yükseğe çekerken biz ise diyanetin yayınladığı saçma sapan vakit kaybı fetvaları tartışıyoruz ve organik hoşaf'a-iyi söz-kötü söz söylenen kavonoza-zikirmatiklere tübitak ödülü veriyoruz.
  çocuğa-kadına şiddet ve cinsel istismar had safhaya ulaşmış vaziyette ve yargının ceza hukukunu saçma sapan yorumlayan hakimleri savcıları yaratıkların ekmeğine yağ sürmüş vaziyette.bu kadarı yetmiyormuş gibi hayvanlara işkence ve tecavüz de aynı oranda artmış vaziyette.
  bunlara bakınca işte tam olarak da istanbul'un fethi sırasındaki karanlık avrupa'yı yaşıyoruz hatta belki de daha kötüsü.
 • zorta çağ