şükela:  tümü | bugün
 • tehlikeli bir soru. sorarsanız vatan haini olabilirsiniz. bize ne esad'dan amina koyim..

  edit: ışid rererö diye zırvalayanlar, ışid neden başımıza bela oldu, neden durduk yere başka ülkenin iç işlerine karıştık da hükümet cihatçıları desteklemeye başladı diye niye sormuyor? fırat kalkanı operasyonu bir zorunluluksa bu geçmişte yapılan hatalı suriye politikası yüzündendir.

  edit2: pyd/ypg'nin koridor olusturmamasi için oldugunu da anliyorum fakat bu da yanlis politikalarin sonucudur. hukumet, suriye ic savasina destek vererek pyd/ypg'nin güçlenmesine dolaylı yoldan katkı verdi ve simdi engellemeye calisiyor.
 • yanıtı belli olan sorudur.

  tabii ki barış ve güvenlik için.
  daiş ve pkk türevlerine karşı sessiz kalmamak için.
 • bunu şimdi putin soruyor bize.
 • bazen abd, bazen de rusya öyle istediği için.
 • 1 sene sonra sen suriye olma diye.
  allah askerimize ailelerine güç versin.
 • türkiye'nin suriye'de bulunma sebebi güvenlik. artık hiçbir gelişmiş ülke terörü sınırlarına mevzi kurarak, yığınak yaparak karşılamıyor, ki gelişmemiş bir ülke olan lübnan bile sınırındaki iç savaştan olumsuz etkilenmemek için hizbullah'ı suriye'ye sokmuş durumda. şunu da unutmamak gerekir. ülkemizde son 1-2 yıldaki bombalı eylemlerde kullanılan teröristlerin kaynağı suriyedir. fakat teröristleri ülkemize yollayan öğütlerin ipi küresel güçlerin elindedir.

  başta demiştim ya artık terörle muhatap olan ülkeler terörü sınırda beklemiyor. buna örnek vermek gerekirse ypg-abd ortaklığıdır. abd orta doğuda cereyan eden savaşa dahil olabilmek için ordusunu yollamıyor. orada beklentisi olan ve kullanılmaya müsait bir yapıyı seçip, arka plandan da teçhizat yardımıyla ülkesine terörün bulaşmaması için ve bölgedeki menfaat ve çıkarları konusunda kazanımlar elde etmek için strateji geliştiriyor. tabi bu yöntem abd'yi de terörist bir güç yapıyor bana göre.

  suriye'de bulunmamızın birinci sebebi güvenlik.

  ikincisi ise suriye'de yaşan soydaşlarımızı korumak.

  üçüncüsü ise bölgede bulunan dindaşlarımızın hakkını korumak.

  hepsini bir araya getirirsek suriye'de bulunmamızın sebebi ülke menfaat ve çıkarlarını korumaktır derim ben.
 • birilerinin islam devletlerine 'halife'lik taslaması için.
 • esasında çok işi var da büyük adamlar zamanlamayı çoooooktan kaçırdı.

  o sınırdaki mayınların temizlenmesi vs vs.

  tabi bundan daha öncesi ırak'ın kuzeyi! mesela orada bir kürdistan kurulmasının savaş nedeni olmasının kırmızı kitaptan çıkarılması...

  şimdi sen orada ırak ın kuzeyini barzogillere bırakacak ve orada kurulacak devleti savaş sebebi olmaktan çıkaracak sonra karışıklı içindeki ırak petrollerini bu barzogiller aracılığıyla çıkarıp dağıtımı sağlayacaksın

  sonra sonra abd nin yıkıp viran ettiği ırak'ta üç-beş kodaman haysiyetsiz milyonlar kaldırsın ve bu arada da canları yanmasın diye barzogillerle abi-kardeş ilişkisi kuracaksın...

  sonra gelip burada suriye üzerinden vatan millet, devletin bekası edebiyatı yapıp gencecik canları feda edeceksin

  sen o fırsatı çoktan kaçırdın ırak'ta şimdi bir milyon şehit versen de ırak elden gittikten sonra suriye'de hiç bir bok yiyemeyiz. suriye'yi de bölüp kuzeyini yiyecekler ve sonra türkiye'ye sıra gelecek.

  10 yıl önce biz bunları anlatırken,p aylaşırken katıla katıla gülenler bunları anlatanları koomploculukla suçlayan puştlar şimdi vatanseverlik taslıyor.
 • zamanında yapılan aptallıkların, ülkenin beka sorununa yol açması gibi hazin bir sonucu olduğu içindir.
  malesef bu operasyon türkiye'nin direkt olarak geleceğe nasıl bakacağı ile alakalıdır.
  tabiki beceriksiz ellerde elimize yüzümüze bulaşsa da, kahraman ordu siyasilerin beceriksizliğini kanıyla ödeyerek, halkının geleceğinin güvencesini sağlayacaktır.
  tengri biz menen!
 • akpocular her ne kadar ülke güvenliği için suriyedeyiz diyerek kıvırsalar da reisleri şöyle demiştir.

  (bkz: esed'in hükümranlığına son vermeye suriye'deyiz)