şükela:  tümü | bugün
  • ne yazık ki başımıza gelmiş durumdur. tarih boyunca göktürkler,osmanlı imparatorluğu, ve yeni türkiye cumhuriyetini görmüş bu toprakların artık günümüzde hiç bir değeri kalmamış, araplaştırılmış, bilimsizleştirilmiş, ve ekonomisinin içine edilmiştir. en üsttekiler para içinde yüzerken halktan her gün yaşam damarlarından biri koparılmaktadır. işte siyaset,politika böyle bir bok işte. eskiden bir askeri öldü diye menemeni yakın diyen atatürk döneminden şimdi ki döneme.
  • biz büyükler de öyle düşünüyorduk ama
    bugünün gençleri daha şanssızdır.
    bizim tutunacağımız ideallerimiz,
    dostluklarımız, arkadaşlarımız
    vardı.
    çalışınca yırtabilirdiniz.
    nicelik değil, nitelik önemliydi.
    şimdi umutsuzluk var,
    çünkü her şeyin altı boşaltılmıştır.
    tuz bile koktu.
  • 80 yaşında olduğunuzu ve artık iki ayağınızın da çukurda olduğunu gösteren durum.
  • (bkz: the worst is yet to come)

acele etme yiğidim, bu ne ki? daha neler göreceksin, başkaları düşünür, ak parti yapar.
  • bizanslılar için türk istilası, türkler için moğol istilası, fetret devri, alevi katliamı, rus işgali, kurtuluş savaşı, ikinci dünya savaşı kıtlık günleri... daha hitit'ine, lidya'sına girmedim bak...

bir sakin olun gençler, sandığınız kadar önemli değilsiniz. burası anadolu, buranın derdi bitmez. tarihin önemsiz detaylarısınız.
  • türkiye tarihini bilmeyen yazar beyanı.
  • duyar kasmaya çalışırken yunan işgali sırasında evi yakılan karısına, kızına tecavüz edilen atalarımıza saygısızlık yapan bir adet şovmene ait başlık. bir şeyi abartınca önemini azaltmaktan başka bir şey yapmış olmazsın. demiyoruz ki güllük gülistanlık her şey ama şu "en" zarfını kullanırken az beyninizi kullanın.
  • cumhuriyet tarihini hızlıca bi özet geçtim:

(bkz: #64987536)
  • en kötü demeyelim de daha iyi olabilirdi diyelim. soğan, patates şimdi de yumurta zam şov filan... insan en nihayetinde ülkesi için en iyisini istiyor, yoksa kimse kalkıp türkiye cumhuriyeti tarihinde toplumun her kesiminin her zaman mutlu yaşadığını filan düşünmüyordur bence.
  • beterin beteri var kardeş...