şükela:  tümü | bugün
  • şuraya bakınca görülen durum.

listeye göz gezdirince en az 30 tane ünivesiteyi ilk kez göreceğinizden eminim.

abdullah gül üniversitesi,
    karabük üniversitesi,
    istanbul medeniyet üniversitesi
    izmir kâtip çelebi üniversitesi
    karamanoğlu mehmetbey üniversitesi
    kilis 7 aralık üniversitesi
    yıldırım beyazıt üniversitesi

vs..vs...

ne lan bu? bu kadar kolay mı lan üniversite olmak?
  • 51 adedinin akp döneminde açılmış olmasının garip geldiği durumdur. üşenmedim saydım. ayrıca akp'den önce en son 1992'de üniversite açılmış. yani 10 yıl önce. enteresan veri. bence üzerine ciddi araştırmalar yapılmalı. kendi isteği doğrultusunda insanlar yetiştirmek için mi bu çaba diye.
  • (bkz: bim'de satılan pringles çakması cips) gibi bir şeydir bu da. çakma makma herkes üniversite okumuş, herkesin gönlü olmuş olur.
  • azgelişmiş, yarısömürge ülkelerin bir şey yapar gibi görünüp yapmıyor olmasının en belirgin kanıtlarından biridir.
    "bizi ab'ye almıyorlarsa almasınlar onlara ihtiyacımız yok hehe^-^"

ha açma demedik, aç tabii, ama açınca da işte rektörün götünü başını kapa falan diyecek seviyede kalıyor.
    (bkz: kadın akademisyenlere mini etek yasağı)

kravat giy! hayvan evladım! merdivenlerden kayma!!!
  • katıldığım tespit. gerçekten kalifiye eleman yetiştirecek meslek liselerinin sayısı artmadığı sürece çöplük olmaya devam edecektir. üniversite sayısı azalırsa kalitenin artacağını söylemeye gerek yok zaten.
  • eğitimi ayağa düşürdüler resmen
  • %100 katıldığım tespittir.
  • serbest piyasa koşullarında mümkün olmayan durumdur. hiç bir üniversiteye zorla öğrenci kaydı yapılmadığından varlıklarını sürdürüyor olmaları çöp olmadıklarını gösterir.

edit: bu arada aramızda üniversiteleri marslıların kurduğunu, ve bu üniversiteleri venüslülerin tercih ettiğini zanneden arkadaşlar var sanırım. o üniversiteleri sen-ben kuruyoruz ve sen-ben gidiyoruz, veya olanlar çocuklarını gönderiyorlar. üniversiteleri; ya vatandaşın seçtiği devlet açıyor, ya da herhangi bir iş adamı. ve her ikisi de halkın talepleri doğrultusunda bunu gerçekleştiriyor. iş adamı ancak talep varsa arzı sağlayabiliyor, devlet ise ancak talep olduğu halde üniversite kurarsa iktidarını sürdürülebiliyor.

beğenmiyorsan gitmezsin, ve kimsenin gitmediği üniversite de tarihten silinir. yok bu üniversiteler bedava diploma dağıtıyor safsatasını da bırakın. hiç bir yerde tek başına diplomanın bir anlamı yok. eğer bu diploma yetersiz kişilere veriliyor ve bu insanlar piyasada iş bulabiliyorsa, demek ki o kişi o kadar da yetersiz değilmiş. kimse bir işi başaramadığı halde bir insana sırf diploması var diye niye iş versin? yok eğer o iş içi boşaltılmış bir eğitime dayanan bir diplomayı yeterli görüyorsa sorun üniversite de değil iştedir.
  • bu üniversitelerin niteliği çok kötü olsa da mezun olanlar iş bulamasa da her tarafın üniversiteye girmemiş lise mezunu dolu olmasından çok daha iyidir. o yüzden daha da artmalı sayısı.