şükela:  tümü | bugün
  • çiftçi'nin amına koyim
    bir tanesi yerli tohum yerine israil'in kısır tohumlarını kullanmayı zorunlu hale getiren akp'ye sandıkta bir tepki göstermiş mi ?
    beter olsunlar her şey ithal olsun
  • merak etmeyin yakında tarım bakanımız kars'ta 320 milyar tenekelik peynir yatağı bulduğunu müjdeler.
  • suriye'den patates, venezuela'dan peynir, katar'dan alev alev orman.

işte benim gariban dostu ülkem.
  • --- spoiler ---

çeşitli tarım ürünü ve gıdayı ithal edilen türkiye, son olarak da venezüella'dan sıfır gümrükle içinde peynirin de olduğu binlerce ton tarım ve gıda ürünü ithal etmek için karar çıkardı.

cumhuriyet'ten mustafa çakır'ın haberine göre , türkiye, güney amerika ülkesi venezüella'dan sıfır gümrükle tarım ürünleri ithalatı yapacak. ithal edilebilecek ürünler arasında türkiye'de de sebzeli taze peynir, pirinç, yulaf, ayçiçeği tohumu dahil çok sayıda ürün var.

--- spoiler ---

link

çiftçiye, üreticiye çok güzel bir müjde. artık hiç yorulmayacaklar!
  • sedat peker'den flaş iddia: "binali yıldırım'ın oğlu erkan yıldırım, yeni kokain güzergahı için venezuela'ya gitti. ocakta gitti 4 gün kaldı, şubatta gitti 4 gün kaldı.*

peynir, taaaaa venezuela'dan çok ilginç! olabilir mi? lan yoksa!

vay anam vay! neler dönmüş serhat ya...

not: bu başlığı geçen yaz ben açmıştım. yeminlen aklıma gelmişti! düşüncemi ifade etmeyi bırak imada bulunsaydım; şu an silivri'de duvarlara çizik atıyordum!!!
  • sevindirici haberdir.

milliyetçilik ve dincilik yapan kitlenin hak ettiğini almasıdır. bu ülkede bu kararları alanlara en çok desteği yine bu çiftçi kesimi veriyor.
  • aç adamdan tarım ürünü ithal etmekte ancak bizim yapacağımız iş.
  • paramız var ki alıyoruz kardeşim. hem artık dogalgazimiz da var. ne o öyle fakir gibi, kendi peynirimizi kendimiz mi yapsaydık!

bu ülkede şaşırmamayı öğrendik artık. gerçek olma ihtimali olan bir iddiadır.
  • peynir üreticileri için çok sevindim.

inşallah ineklerinizi de elinizden alınır yakında. öyle sefil sefil dolaşırsınız.

ak parti ile mutlu yarınlara.
  • üretmeden satın almak kendi kendini yemek demektir. satın alacak paramız olmayınca ne vereceğiz?