• osmanlı imparatorluğu'nun son 200 yılını da sayarsak yaklaşık 300 yıla yakın süredir sırası ile duraklama-gerileme-duraklama dönemlerini yaşayan türkiye'nin yükselişini başlatacak olaydır. bence kıvılcımı memleketçiliğin bitirilerek torpilin engellenmesi , böylece liyakatın tam manası ile uygulanmaya başlaması ile işin ehil kişiye verilmesi yakacaktır.
  • dibe vurmasıdır.
  • tüm dünyanın uzaya kaçması.
  • hukukun üstünlüğünün ve tarafsızlığının yeniden tesis edilmesi. her şey bununla başlayacak. bir başka deyişle bu olmadan ülke dipten çıkmayacak. ha hukuku nasıl tekrar tahsil ederiz diye sorarsanız, yobazların ve yobazların yancısı çomarların gerekirse kafasına vura vura eğitilmesi, eğitilmeye karşı çıkanların söz haklarının elinden alınması gerekiyor.
    bu tarz otoriter bir rejimin başa gelmesi, ve bunları yapabilecek gücü elde edebilmesi için başkanlık sistemi gibi bir "diktatörlük lite" rejimi gerekiyordu. bunu sağladığı için sanırım bugünkü yobazlara ve onların yancısı çomarlara teşekkür etmemiz gerekiyor.

edit: katılıyorum, tahsil değil tahsistir o.
    edit2: tahsis değil, tesistir o.
  • olaydan ziyade öncelikle ülkece yediden yetmişe herkesin bileceği ve inanacağı bir misyonun olması ve bu misyona ulaşmak için vizyonların oluşturulması gerekir.
  • hastaneye sıçan teyzenin ölmesi ile olacaktır.

(bkz: hastaneye sıçan teyze ile başlayan süreç)
  • istanbul'un karantinaya alınması.
  • gerçek üreticiye yatırım yapıldığında, batık gibi gözüken üstü bankalarca çizilmiş dahiler hayata döndürüldüğünde gerçek sıçramayı görürsünüz üstadım.
    senelerce ve hatta hâlâ yatırım yapıyorum diye alınan sanayi ve teşvik kredileri, gerçek sahiplerini bulsaydı şimdi bunları çoktan aşmış konuşmuyorduk.
    (bkz: zombi kredisi)
  • arapçılıktan kurtulmaya başlamasıyla başlayacak olaydır.
hesabın var mı? giriş yap